Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Müşterilerini etkilemek için internet ortamında görünür olmanız önemlidir. Tabi nasıl göründüğünüz de çok önemlidir. Müşterileriniz sizin web sitenize girdiği zaman, sizin ile ilgili akıllarında oluşan yargı, sürecin sonrası için çok değerlidir.

SEO, mobil uygulama, web tasarım, sosyal medya yönetimi, e-ticaret süreci, reklam yönetimi gibi süreçler, birbirleri ile yakından ilgili konulardır. Her birinin yönetimi profesyonel ve etkileyici olmalıdır.

Web Sitesi Nasıl Etkileyici Olur?

Web sitesinin etkileyici olmasının, müşteri tarafındaki karşılığı sitenizin tasarımıdır. Sade, şık, amaca uygun bir web sitesi tasarımına sahip olmak çok önemlidir. Renk bilgisine uymayan, her tarafında farklı göz yorucu renklerin olduğu bir tasarım, genellikle tercih edilmez. Bu tasarımların tercih edildiği çok spesifik durumlar da olabilir fakat genel anlamda kurumsal bir web sitesinin barındırması gereken özellikler vardır.

 • Öncelikle sitenize girdiğiniz zaman kendinize şu soruları sormalısınız:
 • Ben müşteri olsam bu siteyi beğenir miyim?
 • Bu web sitesi amaca uygun mu?
 • Web sitesindeki içerikler yeterli bilgi veriyor mu?
 • Web sitesi hızlı açılıyor mu?
 • Tasarım sade ve şık mı?
 • Mobil cihazlarda ve farklı tarayıcılarda sitem nasıl görülüyor?
 • Web sitemdeki fotoğraflar uygun mu?

Bu tarz eleştirel sorular sizi başarıya ulaştıracaktır.

Dikkat ederseniz bilinen çoğu web sitesi, tasarımlarını belirli periyotlar ile güncellerler ve modern hale getirirler. Demek ki web tasarım süreci dinamik bir süreçmiş. Bir kez yaptırdım tamam derseniz, uzun vadede bunun olumsuzlukları olabilir. Web tasarımı, sosyal medya yönetimi, reklam yönetimi, e-ticaret yönetimi gibi süreçler, dinamik süreçlerdir. Çalıştığınız ajans, eleman ya da siz, değişen süreci yakından takip ederek gerekli güncellemeleri yapmalısınız.

Web tasarım sürecinde kullanılan yazı fontundan seçilen resimlere kadar her bir detay çok önemlidir. Menülerin yerleşimi, menü renkleri, menülerin üzerine gelince değişen renkler, fotoğraflar ve diğer içerikler, bu içeriklerin ve fotoğrafların yerleşimi, fotoğrafların – içeriklerin – diğer tasarım bileşenlerinin farklı cihazlarda ve işletim sistemlerinde nasıl tepki verdiği gibi detaylara çok dikkat etmelisiniz.

Bazı yan uygulamalar ile sitenize kaç kişinin geldiğini, bu kişilerin sitenizde ne kadar kaldığını da görebilirsiniz. Sitenize gelen kullanıcı bazı sebeplerden dolayı sitenizden erken çıkabilir. Bu durum sitenizin arama motorları gözündeki değerini düşürebilir. Bunun sebepleri; alakasız içerik, sitenizin yavaş açılması gibi durumlar olabileceği gibi, direkt olarak tasarımsal sorunlar da olabilir.

Genel Olarak Nelere Dikkat Edilmeli?

Bizler sizlere bazı konularda tavsiye vermek isteriz. Bu uyarılara dikkat ederseniz, internet görünürlüğünüzün artması ve başarılı olması muhtemeldir.

 • Planlama sürecine özen gösterin.
 • Tasarım sürecine özen gösterin.
 • Seçtiğiniz fotoğraflara dikkat edin ve tasarımda yerleşimi iyi yapın.
 • Tasarım konusunda arama motoru dostu kodlamalar yapın.
 • Müşterilerin rahatsız olabileceği tasarımsal sorunların önüne geçin.
 • Sitenizin tasarımını, tarafsız tanıdıklarınıza yorumlatın. Onlardan eksik gördükleri noktaları söylemelerini isteyin.

Büyük web sitelerini incelemenizi tavsiye ederiz. Genellikle sade ve şık bir tasarıma sahiptirler. Bir diğer önemli nokta ise gayet hızlı çalışırlar. Bu konular çok önemlidir. Logo seçme süreci de böyledir. Büyük firmalara baktığınız zaman genellikle logoları sade, şık ve akılda kalıcıdır. Farklı farklı yazı fontlarının tasarımınızda olması, olumsuz bir durumdur. Bu durum kullanıcıyı rahatsız edebilir.

Web tasarım sürecinde, iyi bir planlamanın ardından gelen güçlü bir tasarım ve sitenizin hızlı çalışmasını sağlayacak altyapı ilk aşamada çok önemlidir. Sağlam temeller üzerine kurulan bir web sitesi sonrası, aynı kalitede SEO çalışmaları ve reklam çalışmaları da yaparsanız, başarılı bir internet görünümüne sahip olabilir ve kurumsal yapınızı daha ileri seviyelere çıkarabilirsiniz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın