Profesyonel Logo Nasıl Yapılır?

Profesyonel Logo Nasıl Yapılır?

Profesyonel Logo Nasıl Yapılır?

Profesyonel Logo Nasıl Yapılır?

Logo, bir firmanın çok önemli bir parçasıdır. İyi bir logo, işletmenizin ilk intibası noktasında çok değerlidir. Logo, işletmenizi iyi bir şekilde temsil etmelidir. Logo tasarımı, markalaşma anlamında da çok önemlidir.

Dikkat ederseniz bazı logolar akılda çok kalıcıdır. Bu seviyeyi yakalamak çok önemlidir. Burada ilk aşamada bazı sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir. Müşteri ve logoyu yapan grafiker arasında anlaşmazlıklar olabilir. Bu çok normal bir durumdur fakat bu durum fikir alışverişi seviyesinde kalmalıdır. Müşteri logoda çok fazla farklı renk kullanılmasını ya da logoya her şeyi dahil edip karmaşık bir hale geleceğini bilmeden yönergeler verebilir fakat profesyonel logo yapımının bazı önemli noktaları vardır.

Logo tasarlanırken, şirketin vizyonu ve misyonu grafiker tarafından iyi bir şekilde bilinmelidir. Ayrıca şirketin renkleri ve yaptığı işte bu noktada çok önemlidir.

Logo, olabildiğince sade ve amaca uygun olmalıdır. Burada büyük firmaların logolarına bakarsanız ne demek istediğimizi çok daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Logoda çok fazla renk kullanmak, renk bilgisinden uzak kalmak durumları, logoyu amaca uygun hale getiremez.

Logo, kartvizitlerde, web sitesinde, şirket girişinde, şirkete ait ekipmanlar ve kağıtlarda ve buna benzer birçok yerde bulunabilir. Bu yüzden logonun akılda kalıcı olması çok önemlidir.

Logo, bazen çok büyük boyutlardaki alanlara da basılmak istenilebilir. Bu yüzden logo, vektörel halde olmalıdır. Ayrıca logonun özgün olması, diğer logolara benzememesi de çok önemlidir.

İyi bir grafik tasarımcı, logo yapmanın kurallarını iyi bilir. Renk bilgisi, logonun markayı temsil etmesi, logonun sade olması, logonun vektörel olması gibi durumlara uygun şekilde çalışır.

Logo tasarımı ile ilgili merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın