Hızlı Çalışan Bir Web Sitesi İçin Ne Yapmalısınız?

Hızlı Çalışan Bir Web Sitesi İçin Ne Yapmalısınız?

Hızlı Web Siteleri Nasıl Yapılır?

Hızlı Çalışan Bir Web Sitesi İçin Ne Yapmalısınız?

Web sitenizin hızlı çalışması çok önemlidir. Peki siz hızlı çalışan bir web sitesi yaptırmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Ya da bir web sitesinin hızlı çalışmasının neden önemli olduğunu biliyor musunuz?

Web siteniz yavaş çalışırsa, sitenize gelen kullanıcının, sıkılıp sitenizi terk etme olasılığı yüksektir. Bu da web sitenizde kalma süresini düşürür. Web sitesinde kalma süresinin düşük olması, arama motoru performansınızı olumsuz etkileyebilir. Bu durum sitenizin yavaş çalışmasının size getirdiği olumsuz durumlardan birisidir. Bu durum göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir konudur.

Web sitenizin hızının yavaş olması, kullanıcı deneyimi ve arama motoru dostu web sitesi olma noktalarında olumsuz etki yaratır.

Bu noktada yapmanız gereken bazı işlemler var. Sitenizin hızını artırmak için profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, kendiniz konu hakkında bilgi sahibiyseniz, veritabanı optimizasyonu, gereksiz eklentilerin devre dışı bırakılması, sitenizin açılış sayfasını optimize etmek, sitenizde bulunan css ve javascript kodlarını optimize etmek, sitenizde bulunan fotoğraf boyutlarını optimize etmek, sunucunuzun sitenizin trafiği konusunda ve sitenizin hızı konusunda yeterli olup olmadığını test etmek bunlardan bazılarıdır.

Web siteniz eklentiler ve veritabanı olarak, her anlamda güncel olmalı ve mobil kullanıma da uygun olmalıdır. Kullanılmayan javascript dosyaları da olabilir. Bu durumlara çok dikkat etmelisiniz.

Web sitenizin hızını artırmak için, öncelikle sitenizin yavaş olmasının nedenini bulmalısınız.

 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın