Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital Reklam Ajansı Ankara

Dijital Reklam Ajansı Ankara

Ankara’da dijital reklam işi yapan bir ajans olarak, sizlerin sorunlarına çözüm olmaya çalışıyoruz. Dijital reklam ajansı ne yapar, nasıl reklamlarda başarılı olurum, sosyal medya yönetimi nasıl olmalı gibi soruların cevabını bu makalede bulacaksınız. Sizleri çok teknik kelimeler ile yormayacak, herkesin anlayacağı bir dil ile anlaşılır cümleler ile aklınızda bulunan birçok soru işaretini gidereceğiz.

Dijital Reklam Hakkında:

Günümüzde reklam verebileceğiniz birçok farklı ortam var. Radyo reklamı, televizyon reklamı, billboard reklamı, otobüslerin içerisine ve dış kısmına verilen reklamlar, arama motoru reklamları, konu ile ilgili internet sitesi reklamları, sosyal medya reklamları gibi daha birçok reklam çeşidi var. Eğer arama motoru reklamı, sosyal medya reklamı ( facebook, twitter, instagram, youtube) ya da sizin içeriğiniz ile ilgili bir web sitesine reklam vermek isterseniz,Dijital reklam ajansı olarak yanınızdayız.

Reklamlarınızı Nasıl Yayınlıyoruz?

Süreç sizinle görüşmemiz sonrası başlıyor. Öncelikle sizinle oturup, sizin ne istediğinizi dinliyor, sizinle tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Süreç ile ilgili yol haritası çıkarıyor ve birlikte firmanızı daha da ilerilere taşımaya çalışıyoruz. Firmanızın ismini en iyi ve etkili nasıl duyurabiliriz diye düşünüyor ve hedefe yürüyoruz.

Sosyal Medya Reklamı ve Yönetimi:

Sosyal medyaya reklam vermek çok önemlidir, tabi sosyal medya yönetimi de… Sizlere tavsiyemiz, sosyal medya yönetiminizi düzgün yapmanız. Instagram da bir görsel paylaşırken piksel olarak çalışılacak ölçüler bellidir. Facebook fotoğrafı, facebook kapak fotoğrafı gibi görseller paylaşırken, hepsinin ayrı ayrı ölçülendirmesi gerekir. Fotoğraf ekrana tam sığmalıdır ve görsel olarak güzel olmalıdır. Bu sayede müşterileriniz sizi daha çok ciddiye alır ve güven verirsiniz. Siz bir firmanın sosyal medya hesabına girince, paylaşımların çok kalitesiz olduğunu görünce ne hissediyorsunuz?

Sosyal medya yönetiminde grafik bilgisi önemlidir. Vektör tabanlı ve piksel tabanlı program kullanmak, (örneğin photoshop ve illüstratör gibi) çok önemlidir.

Arama Motoru Reklamları:

Google arama motoru reklamlarının önemini sizlerle paylaşalım. Konuyu anlamanız açısından direkt olarak örnek vererek konuya giriş yapacağız.

Örnek:

Ayakkabı satan bir firmasınız, genel müşteri hedefiniz ise topuklu ayakkabı ve çocuk ışıklı ayakkabı olsun. Müşteriler sizi nasıl bulacak?

Siz müşteri olduğunuzu düşününün, ışıklı çocuk ayakkabısı ihtiyacınız var, bunu nasıl ararsınız? Arama motoruna ışıklı çocuk ayakkabısı, uygun fiyatlı çocuk ayakkabısı, ışıklı ayakkabı gibi terimler yazarsınız, muhtemelen arama sonucunda gelen ilk üç dört firmadan birisine tıklar ve inceleme yaparsınız. İşte bu noktada arama motoru reklamları devreye giriyor. Google reklamları ile hedef müşterilerinize erişmek için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri o esnada inceleme yapabilir ve daha sonra ürünü almak isteyebilir. Daha sonra arama yapmak isteyebilir. Her durum için sizlere farklı reklam tekliflerimiz var. Sosyal medya reklamları, arama motoru reklamları gibi reklam türlerinde, konuyu uzman olan bizlere yani Eraweb Dijital reklam ajansı 'a emanet edebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamlarının Önemi:

Günümüzde sosyal medya milyonlarca insanın kullandığı bir yer. Bu durum sosyal medyayı reklam vermek için çok önemli bir yer haline getiriyor. Tabi bu noktada hedeflediğiniz müşteriler de çok önemlidir. Günlük 20 TL sosyal medya reklamı bütçesi ayırdığınızı düşünün. Bu paranın bir bölümünü sizin hedefiniz olmayan kişilerin gösterimleri ile azalması, sizin için olumsuz bir durumdur. Örneğin elli yaş üzeri bireyler için sattığınız bir malzeme varsa, bunu elli yaş üzeri kişilere gösterirseniz, daha kârlı olabilir. Tabi durum değişik şartlarda değişik aksiyonlar da gerektirebilir. Örneğin bu ürün hediyelik bir ürün gibiyse, alt yaşlara da gösterilebilir. Bu konuları sizinle konuşarak ve anlaşarak ilerletiyor. Sizin ve bizim tecrübelerimizi harmanlayarak yolumuza devam ediyoruz.

Reklam Bütçesi Ne Kadar Olmalı?

Reklam bütçesi şu kadar olmalı diye net bir şey söylemek çok zor. Sizlere sektörünüz ve beklentiniz ile ilgili ortalama bir bütçe tabi ki söylüyoruz fakat belirttiğimiz gibi sizlerin beklentisi çok önemli.

Örneğin, tesbih satan dört firma düşünün. A, B, C ve D firmaları olsun. A firması saat 9 ile 16 arasında reklamlarının gösterilmesini, sayfanın üstlerinde bir yerlerde olmasını istiyor.

B firması saat 9 ile 16 arasında reklamlarının gösterilmesini, sayfanın en üstünde reklamlarının çıkmasını istiyor.

C firması, reklamlarının gün boyu, sayfanın üstlerinde bir yerlerde çıkmasını hedefliyor.

D firması, reklamlarının gün boyu ve sayfanın her zaman en üstünde ilk sırada çıkmasını istiyor.

İşte dört durum için de günlük harcanan bütçe muhtemelen değişir.

Yani sizin sektörünüzde şu kadar para harcanır demek doğru olmayabilir. Öncelikle sizlerin beklentisi önemlidir. Tabi bizler en düşük bütçeler ile en yüksek başarıyı almanızı yani verimi yükseltmeyi amaçlıyoruz ve bu yüzden varız. Siz bizimle bu yüzden çalışıyor olacaksınız. Sizlerle bu yolda sürekli olarak iletişim halinde olacağız. Neden mi? Çünkü siz ne kadar fazla kazanırsanız, bizimle çalışmayı o kadar çok isteyeceksiniz.

Beklentim Karşılanır mı?

Müşteri beklentisi her zaman yüzde yüz karşılanmayabiliyor. Bu sizler de biliyorsunuz. Hemen örneklendirelim.

Örneğin küçük ölçekli bir firmasınız ve araba yedek parçası satıyorsunuz. Bizimle iletişime geçtiniz ve günde 10 TL bütçe harcayarak yani ayda 300 TL bütçe harcayarak, Renault kelimesinde birinci sırada olmak istediğinizi belirttiniz. Bunun pek mümkün olduğunu düşünmüyoruz. İşe başlamadan önce sizlere, neyin nasıl olabileceğini, reklamlarınızın ne kadar başarılı olabileceğini açıkça belirtiyoruz. Tecrübelerimizden de sizlere bilgiler aktarıyoruz.

Birçok Parametre Var:

Reklamlarda başarılı olabilmek için birçok parametre var. İnternet siteniz hızlı olmalı, içerisinde özgün içerikler olmalı (reklam vereceğiniz kelimeler ile alakalı), sosyal medya yönetiminiz iyi olmalı gibi gibi birçok parametre var. Sizleri bunlar hakkında da bilgilendiriyoruz.

Dijital reklam ajansı olarak, sizlerin beklentinizi karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Sürekli kendimizi güncelliyor, sizin reklamlarınız ile ilgili ya da sizin için yaptığımız işler ile ilgili sürekli takipte oluyoruz. Reklam işi sürekli takip gerektiren, dönüşümleri dikkatli bir şekilde incelemek gereken, özen isteyen bir iştir. Bir kelimede on gün boyunca yüz tık alıp, sonrasında beş tık gibi sayılara düşmek, normal olmayabilir. Rakiplerinizin reklam davranışları, bu durumları genellikle belirler. Bu tarz durumlarda bütçe değişimleri gerekebilir. Konu ile ilgili birçok senaryo olabilir. Bunları tek tek buraya yazmamız çok zor fakat gelişen duruma göre sizin bilginiz dahilinde aksiyon alarak, sizlerin başarılarına yeni başarılar katmayı hedefleriz.

Birlikte Başaracağız:

Reklamlardan başarı elde etme durumu, birliktelik isteyen bir iştir. Sizlere de bu noktada çok iş düşebilir. Gün içerisinde sizinle iletişime geçmemiz gereken durumlar olabilir. Durumlara kendimiz aksiyon almak yerine, sonuçlarını size bildirip sizin görüşleriniz doğrultusunda aksiyon almayı daha doğru buluyoruz. Sizin için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bizimle reklam işi yapmak zorunda değilsiniz. Bizimle reklam noktasında iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz. Tabi ki kafanıza yatmayan bir reklam işini yaptırmak zorunda değilsiniz. Biz size süreci şeffaf bir şekilde anlatacağız. Süreç ile ilgili kararları almak tamamen size kalmıştır. Sizlere bir telefon kadar uzak olan dijital reklam ajansımız, her zaman hizmetinizdedir.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın