Seo Nedir?

SEO ( search engine optimization) nedir?

SEO ( search engine optimization) nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu demektir. Web sitenizin, kullanıcıların yaptığı arama motoru aramalarında, daha üst sıralarda çıkması, sitenizin seo durumu ile ilgilidir. SEO, google arama motorunda üst sıralarda çıkmak olarak bilinilse de, tüm arama motorlarını kapsamaktadır. En önemli arama motoru Google arama motoru olduğu için, böyle düşünülmektedir.

İşte SEO işlemi, web sitenizin arama motoru dostu olması yolunda atılan adımlardır. SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını, kısa cevaplar ile vermek çok zordur. Bu işin bir mantığı vardır. Arama motorlarının zeki ve güçlü algoritmaları, yapacağınız doğal ve güçlü içerikleri değerlendirir. Yalnız size şu kadarını söyleyelim, SEO için en önemli parametre, alakalı, özgün, değerli ve kullanıcı dostu içeriklerdir diyebiliriz.

Web sitenizin isim hakkınızı düşünürken, aslında SEO çalışmalarına da başlamış olursunuz ya da başlamalısınız. İsim hakkınızdan tutun da, hosting ya da sunucu hızınız, web sitenizin mobil hızı, hızlandırılmış sayfalarınızın olup olmaması, web sitenizdeki görsellerin optimizasyonu, web sitenizdeki bileşenlerin uyumlu çalışması, web sitenizde bulunan iç ve dış bağlantılar, web sitenize verilen bağlantılar, web sitenize gelen kullanıcıların hareketleri, sosyal medyadaki gücünüz, web sitenizin içerikleri ve buna benzer birçok parametre, arama motoru optimizasyon durumunuzu etkiler.

SEO işlemleri, sizin internetteki yerinizi belirler. Alakalı anahtar kelimelerde sizler de arama motorlarında yukarı sıralarda çıkmak istiyorsanız, SEO işlemlerini ciddiye almalısınız. Sizlere SEO konusunda destek vermeye her zaman hazırız.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın