Web Sitesi ve Web Tasarım Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Web Sitesi ve Web Tasarım Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Web Sitesi ve Web Tasarım Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kaliteli Bir Web Sitesi Markanız İçin Önemli

Kaliteli bir web sitesi, sitenin temsil ettiği markayı daha üstlere çıkarır. Güven veren bir web tasarım, bu noktada çok önemlidir. Konu ile ilgili sizleri biraz daha bilgilendirelim.

İyi bir web sitesine sahip olmak için, biraz da sizlerin bu konularda bilgi sahibi olması gerekir. Peki neleri bilmeniz gerekir? Gelin birlikte bakalım.

İsim Hakkı (Domain)

Web sitesi yapmak için ilk olarak, bir isim hakkı yani domain gerekir. İsim hakkının doğru seçilmesi de çok önemlidir. Çok uzun isim hakları olumsuz olabilir. İsim hakkı markanızı tam temsil etmelidir. Örneğin Ahu Giyim Butik Limited Şirketi gibi bir firma isminiz olursa, bu örneğe bakarak ahugiyim. com gibi bir isim hakkı çok uygun olabilir.

Alan Kiralama (Hosting – Server)

İsim hakkını aldıktan sonra, sitenizde bulunacak videolar, fotoğraflar, yazılar gibi verilerin nerede tutulacağı da önemlidir. Bunun için hosting kiralamak gerekir. Hosting kiralarken, sitenizin hızlı çalışması gerektiğini unutmayınız. Çok fazla trafik alabilecek web sitelerine de ona göre hosting kiralamak gerekir.

Sitenizin Oluşturulması

Sitenizin oluşturulması yani yazılım kısmına geldik. Düzgün bir kodlama, arama motorları tarafından kabul gören kodlamadır. Siteniz aramam motorlarının kriterlerine uyan bir site olursa, sizin için daha iyi olur ve seo ayarlarınız daha başarılı olur.

Arama Motorları ile Sitenizi Tanıştırın

Arama motorları ile sitenizi tanıştırın. Bazı etiketlerin arasına konulacak bazı kodlar ile sitenizin arama motorlarının gözünden performansını ölçebilirsiniz.

Yandex retrica, google analytics gibi performans ölçüm araçları ile sitenizi takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya ve SEO Gelişimleri

Sitenizi yani markanızı daha fazla kişiye erişmesi için, sosyal medya hesapları oluşturun ve bunları başarılı bir şekilde yönetin. Görselleriniz başarılı ve ilgi çekici olmalıdır.

Ayrıca arama motorlarında, sizinle ilgili aranan kelimelerde daha ileri sıralarda gelmek sizin için olumludur. Sitenizin SEO ayarlarının iyi yapılması ve yol haritanızı iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Firma olarak sizlere bu konuda destek olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek, kaliteli bir web sitesinin sahibi olabilirsiniz. İyi bir web sitesi için gerekli olan her şeyi, sizler için yapmaya hazırız.

 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın