Cep Telefonu ile Güzel Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Cep Telefonu ile Güzel Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Cep Telefonu ile Güzel Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Artık hemen hemen herkesin cebinde bir akıllı telefon var. İnsanlar yaşadıkları güzel anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmek istiyorlar. Peki cep telefonu ile güzel fotoğraflar nasıl çekilir? Bu konuda sizlere bilgi vermek istedik.

Cep telefonu ile çekim yaparken, çekimde esas olan bölgeyi odaklamanız doğru bir hareket olacaktır. Cep telefonunda, odaklamak istediğiniz bölgeye kamera ekranında dokunursanız, o bölgeye odaklanılır. Aydınlatma ve karartma özelliklerini de duruma göre kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekerken bazı kurallara dikkat etmelisiniz. Fotoğrafını çekmek istediğiniz her neyse, bazen ona biraz daha yaklaşmak bazen de biraz daha uzaklaşmak gerekebilir. Ayrıca telefonunuzda HDR özelliği var ise bu özelliği kullanmayı da bilmelisiniz. HDR ile seri bir biçimde fotoğraflar çekersiniz ve son fotoğrafı da bu şekilde oluşturursunuz.

Fotoğraf çekerken, arka plan ışık açısını iyi ayarlamak gerekir. Bir fotoğrafı yanlış ışık alanında çekmek, her şeyi bozabilir. Eğer fotoğraf çekerken aydınlatma konusunda sorununuz olursa, onun da çözümü telefonunuzda bulunan flash özelliği olacaktır.

Cep telefonu ile fotoğraf çekerken, sabit durmak, titrememek çok önemlidir. Bu duruma da dikkat etmelisiniz. Cep telefonlarında, fotoğraf çekmek için bulunan butona bastığınız an ile fotoğrafın çekildiği an arasında zaman farkı vardır. Bu aralıkta sabit durmalı ve telefonu titretmemelisiniz.

Bir fotoğrafı farklı açılardan çekmek ve sonrasında en iyisine karar vermekte çok akıllıca bir yöntemdir.

Cep telefonunuzun lensini de sürekli temiz tutmalısınız. Fotoğraf çekeceğiniz zaman lensin temiz olduğuna emin olmalısınız.

 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın