Google Reklamlarınızı Nasıl Analiz Edersiniz?

Google Reklamlarınızı Nasıl Analiz Edersiniz?

Google Reklamlarının Ölçümlenmesin Önemi

     Google reklamlarınızı analiz etmek için, reklamlarınızı ve anahtar kelimelerinizi izlemelisiniz. Google Ads reklamlarınızı düzenli takip ederek gerekli incelemeleri yaparsanız, başarılı olursunuz. Rakip analizi ve anahtar kelimelerin tıklama başına ücretleri gibi durumlar değişiklik gösterebilir. Örneğin sektörünüzde yeni bir firma reklam girişi yapabilir ve sizi sıralamada daha alta düşürebilir. Sürekli takipte olursanız, sorun yaşamazsınız. Google Ads reklamları hakkında fikir sahibi olmak için, bazı kavramları iyi bilmek gerekir.

Örnek verecek olursak Tıklama Oranı ve Tıklama Başına Maliyet diyebiliriz. Peki nedir bu kavramlar:

Tıklama Oranı TO nedir?

     Reklam performansınız ile doğrudan ilişkili bir kavramdır. Anahtar kelime girip arama yapan kullanıcılar, sizin reklamınızı görürler, sizin reklamınızı gören kullanıcıların reklamlarınıza tıklama oranına Tıklama Oranı TO denir. Eğer TO düşükse, anahtar kelimeniz ve alaka düzeyi ile ilgili çalışmalar yapmanız gerekir. Bu konuyu düzenli olarak takip etmelisiniz.

Tıklama Başına Maliyet Ort. TBM nedir?

    Reklamlarınız kullanıcılar tarafından tıklanır. Reklamlarınız tıklandığında ortalama olarak ödediğiniz tutar, Ort. TBM’dir. Ortalama TBM, tüm tıklamalar / toplam tıklama sayısı formülü ile bulunur.

     Unutmayın ki, reklamlarınız bazı günler farklı performanslar gösterebilir, bu durum çok normaldir. Reklamlar her gün aynı performansı göstermez. Siz konunun takipçisi olmalısınız. Web trafiği de dahil olmak üzere internette çoğu şey farklılıl gösterebilir. Dış etkenler de Google reklamları performansınıza etki edebilir. Covid 19 pandemisi de buna örnek olarak verilebilir.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın