Sosyal Medya Ajansı Nedir, Ne Değildir?

En İyi Sosyal Medya Ajansı

En İyi Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı Nedir, Ne Değildir?

İşiniz ister üretim olsun ister hizmet olsun, satışlarınızı ister nihai tüketiciye (B2C), ister işletmere (B2B) yapın dijital dünya arsasında yerini parsellemeniz gerekir. Bu arsaya trafik çekmek içinde çeşitli yollara ihtiyaç dumakta aşikar.

2019 yılının son çeyreğinde dünyayı etkisine alan salgın süreci, bize şunu daha net gösterdi. Eğer dijital dünya'da varsanız müşterilerinize çokdaha hızlı erişebilirsiniz. Son 10 yılın en hızlı büyüyen işletmelerinin yaklaşık %85'i dijital reklam veren, sosyal medyada var olan işletmeler.

Neden Sosyal Medya Ajansı ile Çalışmalısınız?

Dijital dünya'da hangi alanda var olacağınızı bu alanları nasıl şekillendireceğinizi belirlemek ve uygulamak oldukça vakit alan, strateji gerektiren ve kapsamlı inceleme yapmanız gereken işlerdir. Sosyal medya ajanslarının tek işi bu araştırmaları ve uygulamaları yapmaktır. Özetlemek gerekirse, sosyal medya ajansı gelir, işletmenizi inceler, sizi dinler, anlattıklarınızı markanızla harmanlar, marka kimliğinizi oluluşturur, rakiplerinizden sizi ayırır ve stratejinizi belirler. Gerisi uygulamaya başlamaya kalır.

Peki, Sosyal Medya Ajansı Sizin İçin Neler Yapar?

Güçlü ve ilkeli bir ekip çalışacağınız ajansın kalitesini gösterir. Öncelikle markanızın donelerini incelemekle başlanır işe. nedir bu doneler? Logonuz, kurumsal kimlik öğeleriniz ve kullandığınız tüm dijital materyaller olabilir. Sonra ihtiyacınız varsa videolarınız fotoğraflarınız çekilir. Sonra profesyonel tasarımcı ve kurgucular bu video ve görselleri işler ve profesyonel kullanılacak hale getirir. Bu görseller çeşitli platformalarda (örneğin, youtube, instagram, facebook, linkedin vb.) mecralarda doğru zaamnlarda doğru başlık ve içerikle planlı bir şekilde paylaşılır. Bu paylaşımların daha fazla görüntülenmesi ve daha fazla kişiye ulaşmak için reklam stratejileri belirlenir ve uygulamaları yapılır. Bu uygulamlar periyodik olarak raporlanız ve sunumu yapılır. Bu raporlar incelenir ve yine periyodik olarka yeni stratejiler belirlenir ve mevcut stratejiler iyileştirirlir. Bu sürece optimizasyon denir.

En iyi sosyal medya ajansı arayışınızda dikkat etmeniz gereken hususlar her işi her şekilde yapmak değil işlerini en iyi şekilde yapmaları, oluşturduğunuz strateji ve plana sadık kalmalarıdır. Son olarakda yapılan tüm aktiviteleri raporlamaları ve sonucu daha emin adımlarla gitmeledir.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın