Web Sitesinin Profesyonel Görünümlü Olmasının Önemi

Profesyonel Web Sitesi

Web Sitesinin Profesyonel Görünümlü Olmasının Önemi

Web Sitesinin Profesyonel Görünümlü Olmasının Önemi

Profesyonel web sitesi sahibi olmak birçok avantajı beraberinde getirir. Profesyonel görünümlü bir internet sitesi sahibi olmak firmanız hakkındaki bilgileri verip, tanımadığınız insanların müşteri portföyünüz içerisinde yer almasını sağlar. Hizmet ve ürünleriniz, çalışma alanlarınız, bugüne kadar yapmış olduğunuz işler, müşterileriniz ve daha birçok şeyi kapsar. Kısaca açıklamak gerekirse Profesyonel web sitesi internet üzerinde sizleri temsil eden bir vitrindir. Bu sebepten dolayı profesyonel web tasarım hizmetlerinden yararlanmak firmanız, markanız ya da işletmeniz açısından son derece önem arz eden bir durumdur.

İnternetteki kullanıcılar internet sitenize ulaştıkları zaman firmanızla alakalı ilk izlenimleri internet siteniz üzerinden edinirler. Bu yüzden profesyonel web tasarım çalışmalarına önem vermek gerekir. Gereksinim ve isteklere özel dizayn edilen profesyonel web sitesi, sitenin arama motorlarınca incelenip taranması ve SEO anlamında başarılı sonuçlar almasını sağlar. Profesyonel web tasarım çalışmaları SEO çalışmalarına entegre bir şekilde yapılır. Müşterilerinizden daha fazla geri dönüş almanız için önemli alt yapı çalışmalarıyla dizayn edilir.

Sağlam altyapıyla tasarlanmamış ve profesyonel web tasarım kriterlerine göre oluşturulmayan web siteleri ne kadar reklam verse ve sitelerine kullanıcılar gelse de geri dönüş anlamında zayıf kalırlar ve profesyonel web sitesi kadar sonuç alamazlar.

Günümüz şartlarında internet üzerinden ticari faaliyetlerini sürdüren firmaların müşteri devamlılığı sağlayabilmesi dijital pazarlama tekniklerini internet sitelerinde uygulayabilmesi açısından profesyonel web sitesi sahibi olmak önemli bir hale gelmiştir. İyi bir web sitesine sahipseniz, SEO çalışmalarına entegre bir yapıda profesyonel tasarımla internet sitenizi dizayn ettiyseniz, uzun vadede marka değeriniz artar ve bu çalışmaların meyvelerini elbette yersiniz. Bu yüzden profesyonellerle çalışmayı asla göz ardı etmeyin.

İnternetin en iyi iletişim aracı olduğu bugünlerde müşteri kazanmak, potansiyel müşterilerinizi devamlı müşteriniz yapmak, ziyaretçilerden daha fazla geri dönüş almak ve marka değerinizi büyütmek için profesyonel web tasarım çalışmaları zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Profesyonel web sitesi şirketinizin rengine uyumlu şekilde yapılmalı ve kurumsal anlamda ortaya kaliteli bir görüntü çıkmalıdır.

Dinamik bir şekilde dizayn edilmeli ve yeni yazılım ve kodlamalar kullanılmalıdır.

Profesyonel web sitesi mobil uyumlu olmalı ve internet sitesi tüm akıllı cihazlarda ekran kayması yaşamadan hızlı bir şekilde açılabilmelidir. Grafik kaybı yaşanmamalıdır.

İnternet sitenizde kendinizden iyi bahsetmelisiniz. Firmanızın amaçları, hizmetleri vizyonu, ürünleri, referanslarınız, daha önce çalıştığınız projeler, iş ortaklarınız, çalıştığınız önemli markalar, personelleriniz ve misyonunuz hakkında ziyaretçileri aydınlatıcı bilgiler vermelisiniz.

SEO çalışmalarına uyumlu ve arama motorları açısından uygun yazılım altyapılarıyla sitenizi inşa etmelisiniz.

Ticari anlamda faaliyetlerini sürdüren firmaların web sitesi nezdinde ikinci kez ilk izlenim şansları yoktur. Sizlere ulaşan firmalar ve ziyaretçiler firmanızla alakalı ilk izlenimleri internet siteniz üzerinden edinirler. İnternet sitesi etkileşimin ilk kez yaşandığı yapılar olduğundan iyi bir şekilde tasarlanması son derece önemlidir. İlk izlenimler müşteri ve ziyaretçiler üzerinde olumsuz eti bıraktığında muhtemelen sitenize gelen ziyaretçileri kaybedersiniz. Bu yüzden tasarım ve kendinizi ifade etme boyutunda internet sitenizi en iyi şekilde tasarlamanız son derece önemlidir. Renklerden fonta, içerikten görsele, menü yapısından kurumsal dile kadar, internet sitenizin baştan aşağı profesyonel bir tasarımla oluşturulması gerekir.

Tasarımı iyi bir şekilde yapılan ve sürekli olarak güncel tutulan profesyonel web sitesi sahibi olmak, kurumsal kimliğinizi ön planda tutar. Markanızın prestijini yükseltir ve arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar. Müşteri geri dönüşleri sürekli olarak pozitif olur. Markanız uluslararası pazarlarda hedeflerini gerçekleştirebilir.

Kurumsal görüşmeler öncesi birçok firma internet sitenizi gözlemleyecektir. İnternet siteniz sizin vitrininiz ve bu vitrinin güzel görünmesi iş hayatınız ve markanızın geleceği açısından son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden rakiplerinizin, ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin karşısına profesyonel bir web sitesi ile çıkmak sizlere birçok konuda avantaj kazandırır.

Profesyonel bir web sitesi oluştururken öncelikle dikkat çekici bir alan adı oluşturulmalıdır. Bir markanız varsa elbette markanızın adına bir domain bulunmalı. Markanız yoksa akılda kalıcı olacak kolay hatırlanabilen bir isim seçmeli ve bu isim sektörünüzle uyuşmalıdır. Sitenizin tasarımı ve içeriği sektörünüze uygun olmalıdır. Sitenizi barındıran sunucuların hızlı olması diğer önemli kriterler arasındadır. Hızlı ve kolay açılan, sade ve insanların istediğini bulabilecekleri internet siteleri diğer birçok siteden daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kurumlarınızın önceliklerini internet sitenizde ön plana çıkarın.

Web Tasarım Nedir?

İnternetten bir alan adı başlığı altında sayfaların birbirine uyumlu olması ve düzenli bir şekilde hizmet veren internet sitelerinin hazırlanması, tasarlanıp yayınlanması sürecidir. Bir internet sitesinin tasarlanması, bütün öğelerin yerleştirilmesi ve web sayfalarının birbiriyle bağlantılı hale getirilmesi olarak nitelendirilir. Doğru bir web tasarım çalışması yapmak internet sitesinin geleceği ve başarısı için son derece önemlidir.

Web Sitesi Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Web sitesi yaptırmak istiyorum! Fakat nasıl yaptırabilirim? Sorularını duyar gibiyiz. Bir internet sitesi yaptırmak istiyorsanız ve bir işletmeniz varsa, öncelikle yaptırmak istediğiniz internet sitesini kafanızda şekillendirin. Sektörünüzde rakiplerinizin internet sitelerini inceleyin. Bu size bir internet sitesinin nasıl olması gerektiği yönünde bir fikir verecektir.

Bir web sitesi yaptırmak için öncelikle siteyi yaptırmadan önce çalışacağınız firmalar hakkında bilgi toplayın. İyi bir araştırma yapın, bir Freelancer ya da bir web tasarım ajansıyla çalışmadan önce, referansları, internet siteleri, çalıştıkları müşteriler, sizin sektörünüze benzer çalışmaları ve firma bünyesindeki personellerine kadar birçok detayı gözden geçirin. Bu kriterlerin hepsi sizlere olumlu yansıyorsa vakit kaybetmeden web tasarım hizmetlerinden yararlanın.

Kurumsal Web Sitesi

Web tasarım hizmetlerinden yararlanan kurumsal firmaların en çok tercih ettiği hizmet kurumsal web sitesi tasarımı hizmetidir. Kurumsal web sitesi kurumların, kurumsal kimliğiyle uyumlu olan ve kurumsal unsurları ön plana çıkarabilecek şekilde tasarlanan web tasarım çalışmalarıdır.

Kurumlar için tasarlanan web sitesi, tasarlandığı esnada hedef kitle planlaması kesinlikle yapılmalıdır. İnternet sitesi ziyaretçi profili ve ziyaret bölgesinden ötürü bir web sitesi yapılması gerekir. Kurumsal web sitesi müşteriler, ziyaretçiler, rakip firmalar, potansiyel müşterileri gelecek gibi düşünülerek bir tasarım yapılmalıdır. İnternet sitesinin farklı alanlardaki internet erişim hızından kaynaklanan erişim problemleri yaratmaması amacıyla olabildikçe hızlı açılan ve bütün bölgelerden erişime izin verecek yapıya sahip olmalıdır.

Kurumsal web sitesi kurumların kurumsal kimliğine uygun şekilde tasarlanır. Bu tasarım modelinde kurumların logoları ve kurumsal kimliklerine uygun tasarım yapıldığından kurumsal web sitesi olarak nitelendirilmektedir. Sadece kurumların gereksinimlerine bağlı hizmet veren seçenektir.

Kurumsal web site içeriğinde olması gereken sayfalar şu şekildedir;

 • Kurumsal
 • Hakkımızda
 • Vizyon & Misyon
 • Tarihi
 • Şirketler
 • Grup şirketleri
 • Çalışma alanları
 • Bayiler
 • Bayi haritası
 • Yetkili satış noktaları,
 • Bayilerin iletişim formu
 • Ürünler
 • Ürün detayları
 • İletişim
 • İletişim detayları

Yukarıda bahsettiğimiz site içerikleri genellikle en çok kullanılan kategorilerdir. Kurumların gereksinimleri doğrultusunda internet sitesi sayfaları değiştirilebilir. Kurumsal internet sitesinin en önemli özelliklerinden biri de kurumsal web sitesi için özgün tasarım yapılması ve düzgün bir programlama ile oluşturulmasıdır. İnternet sitesinde kullanılan tasarım, renk ve içerikler bir bütün olmalıdır.

Kurumsal web sitesi yaptığını iddia eden birçok kötü niyetli şahıs ve ajans olsa da sektörde, kaliteli bir kurumsal internet sitesi oluşturmak göründüğü ve anlatıldığı kadar kolay değildir. Bu bir kurumsal kimlik sürecidir. Sitesini yaptığınız firmanın çalışmaları ve yapısı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İnternet sitesi yapmak için öncelikle web tasarım, kodlama, arayüz ve programlama gibi çalışmaların yapılması gerekir.

Bir internet sitesinin güncel olması ve bu kurumsal internet sitesinin bakım çalışmalarının iyi bir şekilde yerine getirilmesi için profesyonel bir ajanstan hizmet alınmış olması gerekir. Zaman geçtikçe yakınlarına, şirket personellerine, kurumsal web sitesi yaptırıp isteklerine göre değil, öylesine yapılmış bir siteye para ödeyen birçok kişi ve kurum vardır. Bu yüzden internet sitesi hizmetleri kapsamında çalışacağınız firmayı özenle seçin.

Profesyonel Web Tasarım

Web tasarım çalışmalarını benimsemiş ve bu işi profesyonel olarak yapan, bu alanda ciddi bilgi birikimi olan kişilerin verdikleri hizmet profesyonel web tasarım hizmeti olarak nitelendirilir. İşletmelerin internet sitelerinin kaliteli görünmesi ve verim sağlayabilmesi için web tasarım çalışmalarında profesyonel tercihler yapmak son derece önemlidir. Profesyonel web tasarımcılar müşterilerini doğru bir şekilde yönlendirmektedirler. İnternet sitenizin hazırlanma sürecinde doğru adımlar atmaktadırlar. Yazılım ve tasarım işlemlerinde deneyimli olduklarından, bu deneyimlerini hazırlamış oldukları internet siteleri için kullanmaktadırlar. Genel olarak da başarılı sonuçlara şahit oluruz. Profesyonel web tasarım hizmetleri veren uzmanlar farklı işlerle uğraşmamaktadırlar. Bütün odağını internet siteleri üretmeye harcarlar.

Profesyonel Web Tasarım Neden Tercih Edilmelidir?

Geçtiğimiz yıllarda (2002-2011) firmaların ve hizmet veren kişilerin bir internet sitesine sahip olması dışında internet sitesine sahip olmak çokta önemli görülmemekteydi. Teknolojinin gelişmesi, gereksinimlerin artması, rekabet ortamında artış olması, bilgiye daha kolay ulaşmak ve verilen hizmetlerin karşılaştırılmak istenmesi, hizmet veya ürün almadan yaşanan tecrübelerin görülmesiyle birlikte artık günümüzde ölçek fark etmeksizin bütün firmaların internet sitesine sahip olması zorunludur. Firmalara ait internet siteleri ulaştıkları ziyaretçileri etkilememeli ve iletişim kurma, satın alma ve soru sorma gibi birçok işlevin yerine getirilmesi esastır. Bu yüzden küçükten büyüğe bütün işletmelerin profesyonel web tasarım hizmeti alması gerekir.

Günümüzde bütün tüketiciler internet üzerinden istedikleri şekilde arama yapıp ihtiyaçları olan hizmetlere kolayca ulaşabilmektedir. Ürün ve firmaların verdikleri hizmete dair yorumları okuyup birçok kişi bu yorumlara göre ürünleri satın alıyor ya da hizmetleri gerçekleştiren firmaların müşterisi oluyor. Günümüzde reklam stratejileri de çok gelişti. Evlerimizde dolaplarımıza astığımız pizzacıların magnetlerini unutup internet üzerinden farklı yerlerden sipariş verebiliyoruz.

 Çünkü teknolojinin gelişmesi internet üzerinde alabileceğimiz hizmetlerin alternatiflerini çoğalttı. Artık büyüyen bu dünya da ciddi bir rekabet söz konusu. Profesyonel web tasarım çalışmalarını önemseyen firmalar yukarıda verdiğimiz örneklerden ötürü kendilerini geliştirdiler ve sektörlerinde en çok tercih edilen firmalar haline geldiler. İnternet üzerinden hizmet alırken firmaların hızını ve kalitesini müşteriler olarak kolayca değerlendirebiliyoruz. Böylece aldığımız hizmetleri en iyi sunan firmaya kısa sürede karar verebiliyoruz.

Yukarıda verdiğimiz örnekler dışında elektrik hizmeti aldınız ve bu hizmetleri beğenmediniz. Sorun çıktı. Anlık bir hizmet aldığınızı hayal edin. İnternet üzerinden arama gerçekleştirerek yakınlarınızda bu hizmetleri sağlayan firmalara ulaşabilir ve ulaştığınız bilgiler neticesinde herhangi birinden hizmet alırsınız. Bu hizmetleri aldığınız firmaları internet siteleri anlaşılır ve sizlere hitap eden, pratik ve güvenilir olanlar arasından seçiyorsunuz.

Uzun proje ve hizmetler anlamında düşündüğümüzde, örneğin; şirketiniz için bir hizmete ihtiyacınız var. İnternet üzerinden ihtiyacınız olan hizmetleri sunan firmalar hakkında araştırma yapıyorsunuz. İnternet sitelerini inceliyor, kendileriyle iletişim kurup, sizlere sundukları teklifleri değerlendiriyorsunuz.

Bu aşamada ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerle alakalı firmaların sitelerinde verdikleri hizmetlerle alakalı içerikleri inceliyorsunuz. Bunun sebebi verdikleri hizmetlerin taleplerinize uygun olmadığını anlamak. Ayrıca internet sitesini incelerken firmanın referansları, çalıştığı projeler, yaptıkları işleri inceliyorsunuz. Çünkü amacınız sizlere hitap ettiğini anlamaya çalışmak. Bütün bu detayları gözlemleyen kullanıcılar açısından tasarımının düzgün olması, sitenin hızlı açılması gibi detaylar internet sitelerini ön plana çıkarır. Profesyonel şekilde tasarlanan internet siteleri bütün işletmelere yeni müşteriler kazandırmaktadır.

Herhangi bir firmanın internet sitesinin doğru şekilde yapılandırılması, basit ve kullanılabilir olması ve ziyaretçilerin istediği bilgilere erişebilmesi, siteyi inceleyen ziyaretçiler tarafından önem verilen detaylar arasında yer alır. İnsanlar yaptıkları işleri anlatabilirler; fakat bu detayların sunuş biçimler ve kolay ulaşılabilir olması ve siteyi gezen kullanıcıların tüm bu işlemleri yorulmadan gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Bugünün şartlarında birçok paket seçeneği ve özel tasarımlarla internet sitesi tasarlanabilmektedir. Oldukça fazla sayıda profesyonel web tasarım hizmetleri sunan ve hazır paketlerle web tasarım hizmetleri sunan birçok firma vardır. Elbette bütün sektörlerinde tecrübe ve uzmanlık şartları bulunmaktadır. Önemli detaylar ve bilgiler kişilerin yaptıkları işte uzman olması ve yaşadığı tecrübeler dâhilinde bir şeyleri kazanması, problemler oluşması durumunda bu problemleri çözebilmesi deneyimlerini ön plana çıkarmaktadır.

Bulunduğunuz sektör fark etmeksizin edindiğiniz tecrübe, dışarı tarafından sadece bu bilgileri sadece teorik olarak bilip okuyarak edinebileceğiniz tecrübeler değildir. Kaliteli profesyonel web tasarım hizmetleri sağlayan firmalardan hizmet aldığınızda projeleriniz adına bu konuyla alakalı sadece bir internet sitesi kazanmazsınız. Kazandığınız şey bundan çok daha fazlası olur. Profesyonel web tasarım firmaları formalite bir internet sitesi yayına alıp sadece şirketinizle alakalı bilgileri paylaşmak gibi bir çalışma yapmazlar. Sizlerin kurumsal kimliği ve vereceğiniz hizmetleri hedef kitlenize en iyi şekilde yansıtmanızı sağlamak için tüm detaylara önem verirler. Sektörünüze dair vereceğiniz bilgiler ve istekler ışığında düzenli güncellemeler yaparlar ve bir sorunla karşılaştığınızda sizlere çözümler sunarlar.

Profesyonel web tasarım çalışmalarının amacı internet sitelerine gelen yeni ziyaretçileri müşteriye çevirmektir. Bu tasarım son kullanıcıya dair yapılmalı ve müşteri kazanmaya odaklı bir yol izlenmelidir. Bir restoran sitesi yaptırmak istiyorsunuz. Yemeklerinizin tüm dünyaya hitap etmesini istiyorsunuz, verdiğiniz hizmetleri sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde doğru yerlerde kullanmanız ve yapmanız gerekenleri bilmeniz sitenizi ve amaçlarınızı her zaman ön planda tutar. Profesyonel web tasarım yapan firmalar bu konulara dair nerede nasıl davranması gerektiğini ve bilgileri site içerisinde nasıl kullanması gerektiğini iyi bilirler.

Profesyonel Web Tasarım Çalışmaları Marka Değerinizi Büyütür!

Profesyonel web tasarım hizmetleri sunan firmalar sizlere her zaman çözüm odaklı yaklaşır ve sizlerin çözüm ortağınız olurlar. Gereksinimlerinizi belirler. İstediğiniz fikirleri internet sitenize teknik ve güncel teknolojiyle harmanlayıp eklerler. Hepimiz kendi sektörümüze dair çoğu haber ve gelişmeleri elbette takip ederiz. Bu işin ne kadar meşakkatli olduğunun hepimiz farkındayız. Profesyonel web tasarım çalışmaları yapan firmalar kendi sektörleriyle alakalı tüm yeniliklerden ve güncellemelerden haberdar olduklarından internet sitenizin güncelliğini ve sürekliliğini her zaman önemser ve bu konuda çalışmalar yaparlar.

İyi bir web tasarım firmasıyla çalıştığınızda istediğiniz tüm hizmetleri alırsınız. Profesyonel web tasarım firması kendi tecrübeleriyle isteklerinizi harfiyen yerine getirir. Sitenizi yayına aldıktan sonraki süreçte işinizle alakalı nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlere belirtirler. Bu yolda sizlere rehberlik ederler. İnternet sitenizin olumlu geriş dönüşler almasını sağlarlar ve müşteri artışınıza yardımcı olurlar. Ayrıca gelen bu yoğunluğun üzerine sizlere yine uygun şekilde çözümler sunarak doğru şekilde yönlendirme yaparlar.

Profesyonel Bir Web Tasarım Firmasıyla Çalışmak Sizlere Her Zaman İtibar Kazandırır!

Profesyonel bir web tasarım ajansı internet sitenizin daha iyi bir hale gelmesi için sizlere birtakım tavsiyeler verir. Google gibi arama motorlarında internet sitenizin ön plana çıkması için bazı stratejileri sizlerle paylaşıp bu anlamda büyümenize katkı sağlayacaklardır. Daha önce bilmediğiniz teknikleri ve hizmetleri sizlere sunup sektörünüzde büyümenizi sağlayacaklardır. Profesyonel web tasarım çalışmaları sadece sitenizin yapılması biten bir çalışma tipi değildir. Uzun vadeli bir süreçtir. Bu çalışmalarda devamlılık esastır. İnternet sitenizin yayında olduğu her dakika bu devamlılığın sürdürülmesi iyi bir web tasarım ajansıyla çalışmanıza bağlıdır.

İnternet sitenizin faaliyetleri devam ederken, üzerinden bir süre geçince bu çalışmaların önemini daha da anlayacaksınız. Sektörünüzde artık başarılı olmak için teknolojiyi ve internete dair bütün yenilikleri takip etmeniz gerekir. Trendleri kaçırmanız sektörünüzde geriye düşmenize sebep olacağından, takipte kalmanız son derece önemlidir. Fakat internet sitenizle ilgilenecek vaktiniz yok ve bu anlamda yardıma ihtiyacınız olduğunda profesyonel web tasarım ajanslarıyla çalışıp bu problemleri kökünden çözebilirsiniz. Bu anlamda aldığınız hizmetler sizleri her zaman ileri götürecek ve doğru yönlendirecektir. Profesyonel web tasarım hizmetlerinin sürekli olarak geliştiğini ve değiştiğini unutmayın. Bu sebepten ötürü gereksinim duyduğunuz ve sizlere daima yol gösteren bir firmayla çalışmak başarılı olmanızı sağlar.

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web sitesi fiyatları firmadan firmaya ve istenen sitenin tarzına, içeriğine, kodlama yapısına göre değişmektedir. Günümüzde birçok firma ve kişi kaliteli web sitesi yaptığını ifade etmektedir. Fakat sizlere ucuz gibi görünen sitelerin çok daha pahalıya mal olacağını söylemek isteriz. Çünkü sektörde birçok kişi ezbere site yaparak birçok müşterinin mağdur olmasına sebep olmuştur. Bu yüzden web tasarım fiyatları hakkında bilgi alırken fiyata göre değil kaliteye göre düşünün çünkü internet sitenizin kaliteli olup sizlere 3 5 fiyat çeken kişilerin fiyatından biraz daha yüksek ve daha kaliteli olması kurumsal kimliğiniz ve itibarınız açısından son derece önem arz etmektedir. Web sitesi fiyatları ucuz olsun, zaten öylesine açıyorum gibi düşüncelere kapılmayın. Bir işletmeyseniz ve bir markaya sahipseniz, internet sitenizin iyi bir görüntüye sahip olması gerekir. Çünkü internet sitenizi ziyaret eden kişiler sizin kendi müşterileriniz. Bu yüzden web sitesi fiyatlarına çok fazla kazık demeyin ve profesyonel bir internet sitesi yaptırmak için bizi arayın.  

Web tasarım fiyatları yukarıda bahsettiğimiz gibi sitenin yapısına siteyi yaptırmak isteyen kişinin istediği özelliklere, kodlama yapısı, sektörüne, sitenin kaç dilde hizmet vereceğine ve bu siteyi yapacak olan ajans ya da diğer profesyonellerin yapacakları hizmetlere göre değişmektedir. İnternet sitesinin alt yapısı, e-ticaret paketi ya da kurumsal site özelliklerine göre web tasarım fiyatları değişkendir.

Sıfır kodlama ile yazılan internet siteleri, WordPress gibi hazır taslaklardan oluşturulan CMS gibi alt yapılardan oluşturulan sitelere göre daha yüksek fiyata yapılır. Tabi web tasarım çalışmaları kurumdan kuruma farklı şekillerde ve farklı kalitelerde yapılabilir.

Ancak bu noktada sizlere vermemiz gereken bir tavsiye var. İnternet sitenizi yaptırırken en önemli unsur fiyat olmamalıdır. Öncelikle bir internet sitesi yaptırmak istiyorsanız kalitesi ve sizlere hitap etmesi fiyatından daha önemlidir. 500 TL’ye yaptıracağınız bir internet sitesinden ne kadar verim alabilirsiniz? Bunu iyice düşünün. Bu tarz ucuz fiyatlara yaptıracağınız internet sitesinin sizlere pek bir yararı olacağını sanmıyorum. Fakat bir kurumsal firma ile anlaşıp anahtar teslimi bir internet sitesi projesine 3000 TL ödeyip ömür boyu destek alma imkânınız vardır. 500 TL’ye yaptırdığınız internet sitesi uzun vadede 3000 TL’ye yaptırdığınız siteden daha pahalıya patlar. Çünkü arada ciddi bir kalite farkı vardır. Ve şunu unutmayın. Kalite hiçbir zaman ucuz değildir.

En iyi web tasarım ajansları nasıl çalışırlar? Gibi birçok soru sorulmaktadır. Bu soruya yanıt verirken şu unsurlar göz önünde tutulmalıdır;

 

 • Kaç yıldır bu işi yapıyor?
 • Referansları nelerdir?
 • Kaç proje tamamlamıştır?
 • Sektörde tanınıyor mu?
 • Müşteri portföyü geniş mi?
 • Önemli markalarla çalışmış mı?
 • Sektörde kendini kanıtladı mı?
 • Personelleri yeterince profesyonel mi?
 • Müşteri memnuniyetine önem veriyor mu?

Tüm bu soruların cevabı evet ise değerlendirmeye aldığımız web tasarım ajansları en iyi web tasarım ajansları kategorisinde yer alır. En iyi web tasarım ajansları için öncelikli hedeflerden biri müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Müşteri memnuniyetinin olmadığı yerden bırakın en iyiyi, iyi olmaktan bile söz edilemez. Bir web tasarım ajansı öncelikle profesyonel bir yapıya sahip olmalı ve çözüm odaklı çalışmalıdır. Personelleri müşterilerin sitelerini, müşterilerin istekleri doğrultusunda taahhüt edilen zaman diliminde tasarlamalı ve profesyonel bir tasarım ortaya çıkarmalıdır.

Dünya çapında sektörlerine yön veren yenilikçi fikirleriyle inovasyon oluşturan bazı kaliteli web tasarım ajansları ön plana çıkar. Kaliteli web tasarım çalışması yapan firmaların ortak özellikleri hakkında konuşalım. İşte en iyi web tasarım ajanslarının ortak özellikleri;

Sektördeki Deneyimleri

Bahsettiğimiz en iyi web tasarım ajansları genellikle sektörlerinde uzun yıllardır hizmet veren ve en az 10 yıllık tecrübeye sahip olan ajanslardır. Bu aşamada proje ve mesleki niteliklerini her geçen gün yükseltirler.

İnovasyon

En iyi web tasarım ajanslarını dünyadaki binlerce hatta milyonlarca Freelancer ve ajanslardan daha öne çıkaran özelliklerinden biri de teknolojiyi sürekli takip etmeleri ve önemli teknoloji markalarının verdiği tavsiyeleri bire bir hayatlarına uygulamalarıdır. Böylece bu ajanslar yeniliklere adapte olup yeni projeler geliştirirler. Bu da bu ajansları daha öne çıkarır.

Bahsi geçen ajansların internet sitelerini incelediğinizde sektörü geliştirme, dinamik bir ruh ve farklı bakış açılarını kendi internet sitelerine yansıttıklarını kolayca görebilirsiniz. İnternet sitesi tasarımında kullanıcıları heyecanlandıran tasarım anlamında farklılıkları gösteren web tasarım senaryoları bulunmaktadır. Vizyonları ve ufukları geniştir. En ince ayrıntılara kadar sitelerinde vizyonlarını müşterilerine hissettirmektedirler.

Kullanıcı Deneyimi Önemlidir

Bu tarz ajanslar, internet sitelerinin tasarım öznelerini tamamen kullanıcı odaklı yaparlar. Kullanıcı kavramı bu ajansların en dikkat ettiği konulardan biridir. Bu yüzden internet sitesinde özellikle ana sayfa bölümünde kullanıcıların etkileşimleri ve hareketlerini güçlü tutarlar ve sitede insanların geçirdiği vakti yüksek seviyeye çıkarırlar. Kullanıcı deneyimi odaklı tasarımlar inşa ederler.

Tasarım Dinamizmi

En iyi web tasarım ajansları modern ve full screen tasarımlarla kullanıcıları içine alan görüntü hedefiyle çalışırlar. Ayrıca hareketli Banner alanlarıyla kullanıcıların sitede geçirdiği vakti artırarak ve kurumsallığı ön plana çıkaran bir çalışma sergilerler. İnternet sitesinin ana sayfasında yer alan banner bölümünden footer alanlarına kadar canlı ve işlevsel alanlar oluştururlar. Web sitesinin keşfedilmesini destekleyen kullanıcı deneyimini maksimize edecek tasarımlara önem verirler.

İşlevsellik ve 360 Derece Hizmet

Web tasarım ajanslarının sektörlerinde ön plana çıkmaları için internete ve sektörlerine dair bütün konulara ve hizmetlere hâkim olması ve bu hizmetleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Bu yazımızda profesyonel web tasarım, kurumsal web tasarım ve web tasarım fiyatları hakkında bilgiler sunduk. Daha fazla bilgi için era.web.tr/blog adresini ziyaret edebilirsiniz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın