Google Haritalarda İşletme Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Haritalar Kaydı

Google Benim İşletmem Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Haritalara işletmenizi doğrulama işlemi yapıp görünür olmak çok basit birkaç adımın sonucunda gerçekleşiyor. Bu adımlardan size kısaca bahsedeceğiz.

Google genelinde iş bilgilerinizin doğruluğunu sağlamak, o işletmenin size ait olduğunu belli etmekten geçiyor. Dolayısıyla yabancı kişiler size ait bir işletmeye kendisinin işletmesi gibi harita kaydı oluşturamıyor. Bu adımlar, bu güvenliğin sağlanması açısından çok önemli.

Bazı işletmeler, Google tarafından gelen bir doğrulama posta kartı ile doğrulanırken, bazı işletmeler telefon ile kısa mesaj ile ya da e-posta ile de doğrulanabilir.

Google’da ilgili sayfaya girdiğiniz zaman, zaten sizi yönlendiriyor. Posta kartı sizin işletmenize gönderilir. Arama motoruna Google benim işletmem yazarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Posta kartı ile doğrulama için gerekli olan posta kartı, genellikle iki hafta içerisinde elinize ulaşıyor. Ulaşan kartta bir numara oluyor ve sizin olduğunuzu doğrulamak için bu kartta yazan numarayı, google benim işletmem sayfasında ilgili yere yazmanız gerekiyor.

Google işletmeler arasında, haritalarda görünür olmak çok önemlidir. Örneğin Ankara Çankaya bölgesinde yaşayan bir kişi, evine yakın özel okulları aramak için google haritalara girip, ‘Çankaya özel okul’ araması yapabilir. Sizin bir özel okulunuz varsa, bu aramada çıkmak sizin için de iyi olmaz mı? Tabi ki her işletme için bu durum önemlidir. Kişilerin sizi daha kolay bulması ve burada görünür olmak, çok önemlidir. Artık insanlar birilerine sorarak adres bulmak yerine, kolaylıkla akıllı cihazlardan navigasyon yardımı ile gidecekleri yerleri bulabiliyorlar. Sizin işletmeniz google haritalarda görünür ise, bulunmanız da çok kolay olacaktır. Zaten navigasyon gerek yürüyüş ile gerek özel araç ile gerekse toplu taşıma ile nasıl ulaşım yapılacağını gösteriyor.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın