SEO Sürekli mi Yapılmalıdır?

SEO Sürekli mi Yapılmalıdır

SEO Sürekli mi Yapılmalıdır?

SEO Sürekli mi Yapılmalıdır?

SEO yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) sizlerin arama sonuçlarında üst sıralara tırmanmanız için yapmanız gereken optimizasyonlardır. Peki SEO çalışmaları sürekli mi yapılmalı ya da belli bir süre yapılır mı sorusunu çok sık duymaktayız. Bu soruyu ve soruda bulunan mantık hatasını sizlere açıklamaya çalışacağız.

SEO denilince aklınıza ne geldiği, gözünüzde ne canlandığı çok önemli. Belki de duyduğunuz bazı yanlış kavramlar sonucu, SEO’ya bakışınız yanlış yönde değişmiş olabilir. SEO mantığı, bir arabayı güçlendirmek için ekstra olarak sonradan takılan bir parça gibi değildir. SEO zaten yapılması gerekenlerdir.S EO çalışmaları, SEO denen şey olmasa dahi yapılması gerekenlerdir. SEO, sitenizin kalitesi için yapılan çalışmalardır.

Nasıl yani diye soruyor olabilirsiniz. O zaman daha detaylı açıklayalım. SEO için ne yapıyorsunuz? Örneğin SEO için hızlı açılan sayfalar oluşturuyorsunuz. Bunu kodları ve görselleri optimize ederek gerçekleştiriyorsunuz, sunucu tarafında hızlandırmaya gidiyorsunuz. Peki SEO denilen bir kavram olmasa bunu yapmaz mıydınız? Mecburen yapmalısınız çünkü kullanıcılar sitenize girdiğinde bu olumsuz durumlardan rahatsız olurlardı. Ağır çalışan sayfalar, birbirine çok yakın görseller ve yazılar, tıklamayı zora sokacak sayfa düzenleri, mobil uyumu kötü olan sayfalar. Bu saydığımız her şey SEO puanınızı artırır. Bu saydıklarımız SEO kavramı olmasa da yapmanız gereken durumlardır.

İşte işin felsefesi bu kadar kolay. Demek ki SEO sürekli yapılması gereken bir şeymiş. SEO sizin web sitenizin kalitesini artırır.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın