Modern Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Modern Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Modern olmak çok renkli ve karışık olmak demek değildir.

     2020 yılına yeni girdiğimiz şu günlerde, minimalizm akımı ön plana çıkmaktadır. Minimalizim adından da anlaşılabileceği gibi mümkün olduğunca az materyal ile çok şey anlatma temeline dayanır. Özetle daha sade, daha basit envanterler kullanmayı hedefler. Sadece web tasarım için değil ev dekorasyonundan tutun araç iç dizaynlarına kadar geniş bir yelpazeye damga vurmuştur bu akım.

     Web sitesi tasarlarken "nasıl olsa bedava" diye bir sürü gereksiz içerik koyarak kullanıcının aklını karıştırmaktansa daha sadece daha anlaşılır içerik ve web tasarım oluşturmak son dönemlerin doğru adımlarından biri olsa gerek. Çok fazla hareket içermeyen, mesajınızı doğru ve kısa bir şekilde veren bir web tasarımı kullanıcılar içinde büyük kolaylık sağlar. Son zamanlarda minimal tasarlanan web sitelerinde, hizmet detayını bile görmez olduk, sebebi ise basit hizmet farklılaştırılabilir, kişiye özel hale getirilebilir. Dolayısı ile hizmet başlığı ve hizmetinizi anlatan bir görsel yardımı ile minamalis web tasarımına kavuşmak çok kolay.

    Kullanıcının algısını dağıtmadan kurulacak bir web sitesi aynı zamanda gelenekleri bozmamak anlamınada gelebiliyor bazen. Mesela alışıldığı üzere çoğu web sitesinde menü üsttedir. Anasayfa en başta yanıda ise kurumsal başlığı vardır. Kullanıcı siteye girdiğinde neyi nerede bulacağını bilir çünkü alıştırılmıştır. Bazense bu standartlaşan web tasarımları kreatif çalışmalarla bozmak gerekir. Farklılaşmak iyidir. Daha sonraki makalelerimizde bu konuyada değineceğiz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın