Web Sitenizin Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web Sitenizin Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web Sitenizin Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web Sitenizin Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web sitesi çok önemli bir tanıtım amacıdır. Kişiler, sizleri web siteniz aracılığı ile tanımak isteyebilir. Peki sitenizin tasarımı nasıl olmalı ve nelere dikkat etmelisiniz?

Web sitesi sahibi olan herkes, web sitesinde olması gereken detayları bilemeyebilir. Çünkü her firma sahibinin bu konuda profesyonel değildir. Web sitenizi bu işi yapan bir firma yaparsa dahi sizlerin de bilmeniz gereken bazı detaylar vardır.

Web sitenizin arama motoru dostu olması çok önemlidir. Çoğu firma arama motoru sonuçlarında belirli anahtar kelimelerde üst sıralarda gelmek ister. Bunun için web sitenizin dediğimiz gibi arama motoru dostu olması gerekmektedir.

En sık yapılan hatalardan birisi, web sitesi yaptırmak isteyen kişilerin, sitesinde her şeyin olmasını ve çok sayıda renk kullanmayı istemesidir. Web sitenizin arama motoru dostu olması için fotoğraf boyutlarından tutun da, sunucu kapasitenize kadar her parametre çok önemlidir. Sitenize girdiğiniz içerikler, yaptığınız iş ile yani web siteniz ile alakalı içerikler olmalıdır. Ayrıca sitenize giriş yaptığınız içeriklerin özgün olması da çok önemlidir.

Web sitenizin sade olması, hızlı çalışması açısından da olumlu olacaktır. Bu işin en basit formülü de, sizin kendinizi bir kullanıcı gibi düşünüp siteye giriş yaptığınızı düşünmek olacaktır. Kullanıcı gözüyle baktığınız zaman web siteniz kullanışlı mı? Web siteniz sade mi? Web siteniz hızlı mı? Web siteniz gerekli bilgileri yeterince veriyor mu? Kullanıcılar aradıklarını tam olarak bulabiliyorlar mı? Gibi soruların cevapları olumlu olmalıdır.

Ayrıca arama motorları belirli periyotlar ile güncelleme yaparlar. Siz de sitenizi bu güncelleştirmelere uygun hale getirmelisiniz.

Sitenizde bulunan yazıların fontu ve büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Zor okunan yazı tipleri olumsuzdur. Dediğimiz gibi kendinizi dışarıdan bir kullanıcı olarak düşünün ve siteye giriş yaparak kullanıcı gözüyle bakın.

Web site tasarımı hem masaüstünde, hem de mobilde kullanışlı olmalıdır. Web sitenizi kontrol ederken, her iki taraftan da bakmalısınız.

Teknoloji sürekli olarak gelişen bir sistemdir. Bizim size bugün verdiğimiz bilgiler, gelecek zamanlarda doğru ve geçerli olmayabilir. Yeni güncellemeler gelebilir ve her şey değişebilir. Bu yüzden dinamik bir yapı olduğu unutulmamalı ve güncel şartlara göre hareket edilmelidir.

Kısa özetleyecek olursak, sitenizi hızlı bir şekilde çalıştıracak sunucu ya da hosting, iyi ve arama motoru dostu bir web sitesi tasarımı, web sitesi ile alakalı özgün içerikler, sade, şık ve kullanıcı dostu bir web sitesi sizler için çok önemlidir.

 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın