Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları ve Yazılım

Web Tasarım Fiyatları ve Yazılım

Web Tasarım Fiyatları

   Teknoloji geliştikçe web sitelerinin kullanımı da artmıştır. Dolayısıyla bir internet sitene sahip olmak isteyen kişiler Web tasarım fiyatları hakkında bilgi edinmek istemektedir. Ancak bunların fiyatları birçok etkene göre belirlendiği için sabit fiyatlar bulunmamaktadır.

    Ancak bir firma size çok düşük fiyatlar veriyorsa dikkat etmeniz gerekir. Zira bu durum kalitesiz çözümler sunulduğuna işaret eder. Böylece kullanıcı deneyimi iyi olmayacak, yatırım da başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

   Ayrıca her web tasarım bazı paketleri kapsamaktadır. Bunlar birbirine göre değişmektedir. Düşük fiyatları tercih etmek, alacağınız sonuçların iyi olacağını göstermez. Zira dijital ortamlarda bir site kurmak kendinizi veya firmanızı tanıtmak, bir hizmet sunmak, bilgi paylaşmak gibi hedefleriniz olduğunu gösterir.

   Dolayısıyla nitelikler değiştikçe kalite ve gerekli olan hizmetler de farklılaşır. Dolayısıyla site sahibi olmak istiyor veWeb tasarım fiyatları hakkında bilgi edinmeye çalışıyorsanız kurumsal olarak hizmet veren bir firma ile görüşme talep etmeniz önerilir. Böylece hem mevcut fikrinizi özgün bir bakış açısıyla geliştirebilir, hem de nelerin sizi daha çözüm sunacağını öğrenebilirsiniz.

   Bu kapsamda yapılan bir tasarım kullanıcılara daha iyi hitap etmenizi sağlar. Böylece hedef kitlenize daha iyi yaklaşabilirsiniz.

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

   Web sitesi fiyatlarına etki eden birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan biri yıldır. Zira web sitesi fiyatları 2021 ve 2020 yılında aynı değildir. Ancak bunun haricinde de bazı faktörler vardır. Bunlar ayrıntılı olarak şöyledir;

 1. Sitenin türü: İnternet siteleri kurumsal, oyun, e-ticaret, blog, kişisel ve daha birçok türde olabilir. Bunların her birinde tasarım ve yapılan işlemler değiştiği için fiyatlarda değişiklik olur.
 2. Zaman: Her proje farklı zamanlarda tamamlanır. Süre arttıkça harcanan emek yükseldiği için fiyatlar da orantılı şekilde artar.
 3. Tecrübe: Daha tecrübeli elemanlar, size daha başarılı sonuçlar teklif eder. Bu durum fiyatı da yükselten bir etmendir.
 4. Entegrasyonlar: Özellikle e-ticaret siteleri bir takım entegrasyonlara gerek duymaktadır. Her modül ayrı bir fiyata sahip olup fiyatı arttıran durumlar arasındadır.
 5. Özellik: Siteye kurulan her özellik ayrı bir özellik farklı bir fiyata sahiptir. Örneğin üye girişi yapılacaksa bunun için harcanması gereken bir zaman vardır. Bu da bir fiyat oluşmasına nedendir.
 6. Tasarım: Web tasarım müşterinin istediği şekilde olur. Eğer kişiler karmaşık bir yapı talep ediyorsa bunun için harcanması gereken zaman artacak, böylece fiyatın yükselmesine neden olacaktır.

Web tasarımda bu gibi faktörler değerlendirilmektedir. Dolayısıyla kişilerin daha düşük fiyata bir site sahibi olması da kendileri tarafından belirlenir. Örneğin saha kolay anlaşılabilir, sade siteler size maddi açıdan da yardım edecektir.

Web Tasarım Fiyatları Neleri Kapsar?

    Web tasarım belirli paketler halinde alınmakta veya görüşmeler dâhilinde kararlaştırılmaktadır. Dolayısıyla içerisinde bulunan maddeler değiştikçe fiyatlar etkilenir. Ancak genel anlamda şu gibi seçenekler fiyata dâhildir;

 1. Sitenin sahip olacağı entegrasyonlar. Ancak sizin talep ettiğiniz ekstra seçenekler farklı değerlendirilir.
 2. Tasarımın SEO odaklı olarak yapılması.
 3. Kullanışı kolay bir arayüz tasarlanması.
 4. Daha kolay bir yönetici kontrolü için admin paneli hazırlanması.
 5. Sitenin düzenli aralıklarla güncellenmesi.
 6. Meydana gelen problemlerin giderilmesi.
 7. Teknik destek sunulması.
 8. Sıfırdan hazırlanan siteler için rakip analizi yapılması.

Bunlara web tasarım ücretlerine ek olarak 7/24 iletişim imkânı da girmektedir.

Web Yazılımı Gerekli Mi?

    Web yazılım temel olarak bir siteyi oluşturan temel kodları ifade eder. Günümüzde en çok kullanılanlar şöyledir;

 1. ASP
 2. .Net
 3. PHP
 4. JavaScript
 5. Flash
 6. Microsoft Silverlight

   Her site bunlardan yararlanılarak oluşturulmaktadır. Ancak aynı zamanda bir sitede bulunması gereken eklenti ve kontrolleri de ifade eder. Web yazılım gerekli mi her ikisi için de olumlu cevaplandırılan bir sorudur.

   Örnek olarak bir site arayüz olmadan da yöneticiler tarafından kontrol edilebilir. Ancak bu durumda kod bilginizin olması gerekir. Bu da hem zaman kaybettiren hem de sizi uğraştıracak olan bir durumdur. Ancak bir panel yazılımı kurulursa kod kullanmaksızın da tüm işlemleriniz pratik şekilde yapılabilir.

   Böylece yeni sayfalar ekleyebilir, içerikler oluşturabilir, üyelerinizi kontrol edebilir ve aklınıza gelen tüm işlemleri yapabilirsiniz. Dolayısıyla web yazılım gerekli mi sadece kurumsal sitelerde değil, bireysel olanlarda da büyük bir öneme sahiptir. Ancak hangilerinin kurulması gerektiği her projeye, siteye göre farklılaşır.

Neden Hazır Siteler Kullanmamalısınız?

   Günümüzde birçok kişi farklı amaçlarla bir web sitesi kurmak istemektedir. Bunun farklı seçenekleri vardır. Ancak genel olarak hazır web sitesi tercih etmek, web sitesi oluşturmak isteyenlerin değerlendirdiği fikirlerin neredeyse başında gelir.

   Ancak ister kurumsal, isterseniz kişisel bir web sitesi kurun bunlar size kullanışlı bir yapı sunmaz. Bunun ilk sebebi sitenin SEO sonuçlarıyla mükemmel uyum göstermemesidir.

   Her site internette mümkün olduğu kadar ilk sırada yer almalıdır. Zira ziyaretçiler araştırdığı konu ne olursa olsun, spesifik bir markaya bakmıyorsa, ilk baştan başlayacak; işini kısa sürede çözüme kavuşturacaktır.

   Bu durum büyük kayıplar yaşamanıza neden olur. Bu sıralama arama motorları tarafından, bazı faktörler göz önünde bulundurularak düzenlenir. SEO da bu faktörleri düzenleyerek motorlara sıralamada yardımcı olur. Hazır web sitesi ile bunların uyumluluğu minimum seviyesidir. Zira yapıları hazır olduğu için dinamik çözümler sunmaz. Böylece alacağınız performansı düşürür.

   Ayrıca hazır seçenekler, mobil uyumlulukta da kötü performans gösterir. İnternet kullanıcılarının büyük ağırlığını mobil seçenekler oluşturmaktadır. Dolayısıyla siteniz uyumluluk göstermiyorsa, onların alacağı verim sıfıra yakındır.

   Dolayısıyla siteniz yavaş yavaş tercih edilmemeye başlanacak, bunun sonucunda da verimini tamamen kaybedecektir. Bunlara ek olarak hazır web sitesi site şablonu olarak da size kısıtlı seçenekler sunar. Eğer daha dinamik ve istediğiniz gibi tasarımların olmasını arzuluyorsanız, bir firma ile anlaşma yapmak daha kârlıdır. Bunlara ek olarak şu gibi dezavantaj da vardır;

 1. Sanal saldırılara karşı daha dayanıksız yapıları vardır.
 2. Kötü güncellemeler içeriklerinizi olumsuz etkiler.
 3. Yeni mobil eklentileri daha masraflıdır.

   Dolayısıyla hazır web site paketleri yerine yaptırmayı tercih etmek en iyi çözümleri almanızı sağlayacaktır.

Özel Yazılımın Faydaları Nelerdir?

   Eğer kurumsal bir site veya e-ticaret platformu düşünüyorsanız, daha fazla verim almak için özel yazılım web tasarım kullanmak daha avantajlı bir yapı sunacaktır.

   Özel yazılımlar her proje için ayrı tasarlanan yapıya sahiptir. Dolayısıyla sadece sizin bir sorununuzu çözmeyi veya bir hizmetinizi geliştirmeyi, daha kolay bir şekilde yapabilmeyi hedefler. Böylece işinizden, sitenizden aldığınız verim de maksimuma çıkar. Buna ek olarak şu gibi faydalar da yer almaktadır;

 1. Sitenizin ve firmanızın büyümesini hızlandırır.
 2. Kâr oranınızı arttırır.
 3. İşinizden ve sitenizden aldığınız verimi arttırır.
 4. Şirket içinde tek merkezden yönetimi daha kolay hale getirir.
 5. Mobilleşmeye katkı sağlar.
 6. İşlerinizi daha kolay ve hızlı sonuçlandırmanıza yardımcı olur.
 7. Maliyetleri düşürmenizi ve tasarrufa gidebilmenizi sağlar.
 8. Şirket içinde ve şirket dışında iletişimi güçlendirir.

Özel yazılım ayrıca kullanıcıya da verimli yapı sunar.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın