Ankara SEO ajansı SEO ve SEO Danışmanlığı

    Dijital camiaya giriş web sitesiyle başlasa da web siteniz potansiyel müşterilerinize ulaşmıyorsa bir problem var demektir. Bu şuna benzer: katalog bastırıyorsunuz ve kataloglarınız iş yerinizin deposunda duruyor. Potansiyel müşterilerinizi ulaşmayıp depoda duracaksa katalog bastırmanın ne anlamı var. İşte SEO burada devreye giriyor. Web siteniz arama motorlarında sektör odaklı hedeflenen anahtar kelimelerde Google'da ilk sayfalarda yer almıyorsa depodaki katalogdan farksızdır. SEO uygulamaları web sitenizin potansiyel müşterileriniz tarafından daha kolay bulunabilir olmasına olanak sağlar.

    İlk olarak SEO yapılacak sitenin en temelden başlayarak incelenmesi gerek görülürse yeniden yazılımsal işlemlerde geçmesi gerekmektedir. Daha sonra içeriklerin incelenmesi ve gerekirse yeniden içerik oluşturulması gerekir. Sonraki süreçte link yapıları, iç ve dış yönlendirme linklerinin düzenlenmesi, rutin olarak içerik girilmesi gibi çeşitli periyodik işlemler gerçekleşir.

    SEO uygulamaları meyvelerini genellikle 3-9 ay arasında vermektedir. Uzun vadeli, sabır isteyen bir süreçtir. Uzun vadeli olduğu gibi kalıcılık oranı da yüksektir. SEO yapılırken sonra sıralamalarda yerinizi aldıktan sonra SEO çalışmalarının devam etmesi gerekir. Aksi halde sıralamalarda gerileme yaşamanız mümkündür.

 

SEO ve SEO Danışmanlığı

SEO çalışmaları günümüzde markalar için en önemli pazarlama yöntemleri arasında yer alıyor. Markaların bu anlamda SEO danışmanlığı konusunda yardım almaları marka bilinirliği ve pazarlama stratejileri bakımından oldukça önem arz ediyor. SEO yani arama motoru optimizasyonu dijital platformlarda web sitelerinin daha etkili bir yapıya sahip olmalarını sağlayan çalışmalar olarak tanımlanmaktadır. SEO internet sitelerinin rekabet anlamında konumunu belirleyen çalışmalardır. Arama motorlarının belirlediği kurallara göre belirlenen bu çalışmalar sayesinde web siteleri arama sonuçlarda ilk sayfalara çıkabilmektedir. Böylelikle arama motoru optimizasyonuyla alakalı çalışmalara kalıcı ve uzun vadede başarı getiren çalışmalar demek uygundur.

Günümüz dünyasındaki en kalıcı ve mantıklı reklam yatırımı SEO çalışmalarıdır.

Eraweb SEO ekibi web siteniz için gerekli olan güncel SEO kriterlerini ve teknik konuları dikkate alarak, çalışmalarımızı bu kurallar ışığında gerçekleştirir. Firmanızın taleplerine göre SEO çalışmalarımızı profesyonel bir şekilde müşterilerine sunar. Arama motoru Optimizasyonuna yönelik gereksinimlerinizde yapmanız gereken tek şey Eraweb ile iletişime geçip geri kalan süreçleri bizim kontrolümüze bırakmaktır. SEO danışmanlığı konusunda sizlere hizmetlerimizi sunarken iç ve dış SEO çalışmalarını oldukça dikkatli ve SEO Kriterlerine uygun gerçekleştirmekteyiz.

Site İçi SEO

SEO çalışmalarının temel parçalarından olan site içi SEO faaliyetleri SEO uzmanlarımız ve SEO danışmanlarımız tarafından oldukça verimli bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Ekibimiz SEO çalışmaları sürecinde sitenizdeki tüm içerikleri değerlendirmeye alıp, gerekli olan tüm çalışmaları yapmaktadır. Sonrasında siteniz için en uygun anahtar kelime analizini yapmaktayız.

Sayfalarınız için meta etiketleri, başlıklar, H1 etiketleri ve ilgili sayfaların değerlendirilmesi, düzenlenmesi ve hedeflenen anahtar kelimelere uygun şekilde optimize edilmesini sağlıyoruz. SEO çalışmalarımız bütün sitelerde farklılık gösterebilmektedir. Buradaki hedefimiz müşterilerimizin arama motorlarında hedefledikleri yerlere çıkmalarını sağlamaktır. Bu konuyla alakalı bütün arama motorları zengin içeriklerle donatılmış olan ve kullanıcılara yararlı olan internet sitelerinin ön planda yer almasını sağlıyor.

 

İç SEO Süreci şu şekilde işlemektedir;

  • Web sitelerinin performansının artması için gerekli olan tüm çalışmaları eksiksiz yerine getirmek,
  • URL’leri en kaliteli şekilde yapılandırmak ve bu konuyla alakalı önerilerde bulunmak,
  • Web sitenizde yer alan statik içeriklerin uygun biçimde yayınlanmasını sağlamak,
  • Web sitesinin arama motorları tarafınca kolaylıkla gezilebilmesi ve yapılması gereken tüm çalışmaların belirlenmesi,
  • Sitede yer alan yazılı ve görsel içeriklerin arama motorlarında görünürlüğü arttıracak şekilde üretilmesi ve kontrol edilmesi,
  • İnternet sitesinin içeriğinin geliştirilmesi ve anahtar kelimelerin doğru şekilde belirlenmesi,
  • Meta etiketleri, başlıklar ve diğer tüm içeriklerin özelliklerini değerlendirip hedeflenen kelimeleri optimize etmek.

 

Site Dışı SEO

Dış SEO faaliyetleri için birçok yöntem vardır. Bunlardan en çok tercih edileni internet sitesinin kaliteli ve yüksek sayıda backlink’e sahip olmasıdır. Backlink bir internet sitesi hakkında farklı bir internet sitesinde bilgi verirken yönlendirici ve tanıtım amaçlı kullanılan linklerdir. İnternet siteleri hakkında backlinklerin gerçek olması son derece önemlidir. Backlinklerin yapay olması ve site tarafından farklı sitelerde yaptırılması arama motorları tarafından fark edildiğinde o sitenin SEO puanı düşecektir. Bu yüzden backlink çalışmalarını doğru yapmak son derece önemlidir. Dış SEO çalışmalarındaki diğer unsurlardan biri de sosyal medyadır. Sosyal medya hesaplarındaki hareketler ve bunların web sitesiyle entegre edilmesi arama motorları tarafından gözlenmektedir.

Neler Yapıyoruz

google reklam

Google Reklam Yönetimi

Google'a reklam vermek sizler için biraz karmaşık gelebilir. Korkmayın Eraweb yanınızda yanı başınızda.

sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Ürününüzü veya hizmetinizi, en önemlisi de müşterilerinize mesajınızı en iyi anlatacak şekilde tasarlıyor ve yönetiyoruz.

Tanıtım Filmi ve Fotoğraf

Tanıtım Filmi ve Fotoğraf

Fotoğrafın veya videonun; perspektif, ışık ve kompozisyonu göz, akıl, yürek ve yetenekle birleştirmek olduğuna inanıyoruz.

dijital tasarım

Dijital Tasarım

Dijital içerik oluşturma konusunda uzmanlaşmış ekip, tüm tasarım ihtiyaçlarınız hazır ve nazır.

 E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi dünya ile bir tıkla buluşturun! Hemen e-ticaret başlayın.

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın