Ankara Web Tasarım ve SEO Ajansı Firması

Ankara Web Tasarım ve SEO Ajansı Firması

Ankara Web Tasarım ve SEO Ajansı Firması

Ankara Web Tasarım ve SEO Ajansı Firması

Ankara’da faaliyet gösteren; Dijital Reklam, Web Tasarım ve SEO alanlarında profesyonel çalışmalar yapan firmamız, profesyonel web tasarım ve web süreçleri işleri de yapmaktadır. Web tasarım ile ilgili herkesin bilmesi gereken süreci, sizlere aktarıyoruz.

Bazı Bilmeniz Gereken Kavramlar

Web Tasarımı

Web sitesinin görsel arayüzünü tasarlamak için HTML, CSS ve JavaScript dillerini kullanmalısınız. Kullanıcı dostu, responsive ve görsel olarak etkileyici bir tasarım sayesinde web siteniz daha çok ziyaretçi çekecektir.

Web Programlama

Web sitesi oluşturmak için PHP, Python, Ruby gibi dillerle yazılmış sunucu taraflı skriptler kullanılır. Bu skriptler sayesinde site ziyaretçileri, web sitesinin sunucuda ne işler yapacağını öğrenirler.

CMS

Content Management System, web sitesinin içerik yönetim sistemidir. Sitenin sahibi, CMS sistemi sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde içeriği yönetebilir.

Grafik Tasarımı

Web sitesinin kullanıcı deneyimini güçlendirmek için tasarlanan grafikler, renkler, tipografi ve diğer görsel öğelerdir. Bu öğeler, web sitesinin marka kimliğine uygun olmalıdır ve web sitesinin amacına uygun olacak şekilde seçilmelidir.

Şimdi de web sitesi yapım sürecinde neleri bilmeniz gerektiğini konuşalım:

Hedef Kitlenizi Belirleme

Etkili bir web sitesi yapmanın ilk adımı, kimin için web sitesi yapacağımızı, yani hedef kitlenizi belirlemektir. Hedef kitlenizi dikkate alarak, sitenizi özelleştirerek ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarımlar yapıyoruz.

Hedef kitle, birçok parametreye göre belirlenebilir. Örneğin; yaş grubu ( genç insanlar, yetişkin insanlar, yaşlı insanlar gibi), ilgi alanları, lokasyon gibi parametreler belirlenerek hedef kitle özelleştirmesi yapılabilir. Hedef kitlenin tespiti çok önemlidir. Hedef kitle durumu birçok alanda karşımıza çıkabilir. Sadece Google ile ilgili süreçler dışında, sosyal medya reklamlarında da hedef kitle durumu karşımıza çıkar. Ayrıca hedef kitleye uygun bir web tasarımı, birçok açıdan çok değerlidir.

Alan Adı ve Barındırma Hizmeti Seçimi

Web sitenizi yayınlamak için, bir alan adı ve barındırma hizmeti seçmelisiniz. Alan adınızın kolayca hatırlanabilecek, özgün ve harika bir etki bırakacak şekilde seçilmesi önemlidir. Barındırma hizmetiniz, sitenizin performansını, erişilebilirliğini ve güvenliğini etkileyebilir. Bu konuda da sizlere tam destek veriyoruz. Konu hakkında sizleri bilgilendiriyor ve alan adı ve barındırmanın nasıl olması gerektiği konusunda da sizlerle beyin fırtınası yapıyoruz.

Tasarım Oluşturma

Web sitesi için doğru tasarımı seçmek, sürecin en önemli dinamiklerindendir. Hedef kitlenize uygun, ilgi çeken bir tasarım ile yola başlamak, çok doğru olacaktır.

Web sitenizin tasarımı, ziyaretçilerin sitenizi ziyaret ederken görsel olarak karşılaşacakları ilk şeydir. Tasarım, sitenin görünümü, hissi ve işlevselliği ile ilgilidir. İyi yapılandırılmış bir tasarım, kullanıcı deneyimini geliştirir ve sitenizin amacını yansıtmasına yardımcı olur.

İşte konu ile ilgili muhteşem bir söz:

"Görselliğin ziyaretçiler üzerindeki etkisi büyüktür. İyi bir tasarım, iyi bir marka algısı yaratır." - Sven, Grafik Tasarımcısı

İçerik Oluşturma

Web sitenizde ne olacağını belirleyin. İçeriğin kalitesi, ziyaretçilerin sitenizi tekrar ziyaret etme olasılığını artırır ve arama motorlarında yüksek bir sıralama elde etmenize yardımcı olabilir. İyi bir içerik stratejisi, ziyaretçilerin sorularına cevap verir ve sitenizin amacını yansıtan bilgi sunar.

Bu bilgiler doğrultusunda web siteniz için içerik çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar esnasında sizlerin sektör tecrübesinden dolayı, desteğinizi alıyoruz. Ortaya harika bir iş çıkarmak için, tüm doğruları yerine getirmeye çalışıyoruz.

SEO Optimizasyonu

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha yüksek bir sıralama elde etmesine yardımcı olan bir dizi tekniktir. SEO, anahtar kelime analizi, meta açıklamaları, başlıklar, sayfa hızı, iç bağlantılar ve dış bağlantılar gibi faktörleri kapsar.

SEO İçin Neler Yapabilirsiniz?

  • İyi anahtar kelime araştırması yapın
  • Meta açıklamaları ekleyin
  • İlgili başlıklar kullanın
  • Sayfa hızını iyileştirin
  • İç bağlantıları düzenleyin
  • Dış bağlantılar alın

Bu ve bunun gibi teknikleri iyi ve düzenli bir şekilde uygulayarak, arama motorları gözünde iyi bir konuma gelebilirsiniz. SEO sürecinde de sizlere profesyonel olarak destek veriyoruz. Alanında uzman ekibimiz, SEO teknikleri ile sizleri istediğiniz yerlere getirmek için çalışıyor.

Sitenizi Test Edin

Web sitenizi yayınlamadan önce test etmek önemlidir. Sitenizi farklı cihazlarda test edin ve ziyaretçilerin tüm gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Siteler zamanla değişir ve yeni özellikler eklenir. Bu nedenle, sitenizi düzenli olarak güncelleyin ve test edin.

Bizler de iş sürecimizde, gerekli olan her an siteyi test ederek, aksaklıkları tespit ediyoruz.

Web Tasarımı

Web sitesinin görsel arayüzünü tasarlamak için HTML, CSS ve JavaScript dillerini kullanmalısınız. Kullanıcı dostu, responsive ve görsel olarak etkileyici bir tasarım sayesinde web siteniz daha çok ziyaretçi çekecektir.

Hızlı Çalışan Sayfalar

Web sitesi sayfalarınızın hızlı çalışması, çok önemli bir parametredir. Hızlı açılan sayfalar, kullanıcıların sitede kalma süresini artırır. Yavaş yükleme sayfaları ziyaretçilerin ilgisini kaybettirir. Sayfaların yüklenme süresini azaltmak için site ziyaretçilerine iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak teknikleri kullanabilirsiniz.

Web sitesi amaca yönelik yapılmalıdır. Konu ile ilgili çok önemli bir sözü sizle paylaşalım.

"Web sitesi yapmak sadece teknik bir iş değil, aynı zamanda amaca yönelik bir yaklaşım gerektirir."

Steve Jobs

Sizler de web sitesi ihtiyaçlarınız için, iletişim kanallarımız aracılığı ile bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın