SEO Konusunda Unutulmaması Gerekenler

SEO Konusunda Unutulmaması Gerekenler

SEO Konusunda Unutulmaması Gerekenler

SEO Konusunda Unutulmaması Gerekenler

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu konusunda, web sitenizde çalışmalar yaparken, unutulmaması gereken bazı temel noktalar vardır.

Her An Çalışan Web Sitesi:

Web sitenizin güvenli olması ve her an erişime açık olması çok değerlidir. Sürekli olarak sunucu kaynaklı ya da yazılım kaynaklı olan sorunlardan dolayı sitenize ulaşılamaması, kullanıcıların sorun yaşamaları, arama motorlarına eklenmiş bağlantılara tıklayınca sitenize girilemiyor olması olumsuz bir durumdur.

Hızlı Çalışan Sayfalar:

Kullanıcılar web sitenize giriş yapmaya çalıştığı zaman ya da web sitenizde gezinirken, sayfaların hızlı açılıyor olması önemlidir. Bu noktada kod optimizasyonu ve fotoğraf optimizasyonu çok önemlidir. Web sitenizin yavaş çalışmasına neden olan sorunları ortadan kaldırmalısınız.

Mobil Uyumlu Web Sitesi:

Web sitenizin mobil uyumlu olması ve mobilde sorunsuz çalışması çok önemli. Mobil cihazlar ile sitenize giren kullanıcı, web sitenizde sorun yaşarsa, bu durum sizi SEO anlamında olumsuz etkileyecektir.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi:

Web sitenizin amaca uygun olması ve kendi alanında zengin içerikler sunması çok önemlidir. Web siteniz, kullanıcı sitenizi kullanırken de kullanışlı olmalıdır. Sitenize giren kullanıcı, web sitenizde rahat bir şekilde gezinebilmelidir. Kendinizi bir kullanıcı gibi düşünüp web sitenizde gezinirseniz, eksikleri ya da kullanıcıyı rahatsız edebilecek durumları görebilmeniz daha kolay olacaktır. Bu noktada kullanıcıdan gelen eleştirilere de dikkat etmeli ve inceleme yapmalısınız.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın