Google Dizine Ekleme Web Sitesi Sorunları

Google Dizine Ekleme Web Sitesi Sorunları

Google Dizine Ekleme Web Sitesi Sorunları

Google Dizine Ekleme Web Sitesi Sorunları

Bazı web sitesi sahiplerinin en büyük sorunlarından birisi, Google tarafından web sitelerinin dizine eklenmediği sorunudur. Bu durumun birçok nedeni olabilir. İlk olarak bu nedenleri çözmelisiniz. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırdığınızda, sayfalarınızın dizine eklendiğini göreceksiniz.

Google Benim Sayfalarımı Nasıl Tanır?

Google sizin web sitenizi tarar ve duruma göre dizine ekler. Burada Google algoritması devreye girer ve siz tüm şartları sağladıysanız, Google sitenizi taramaya başlar.

 

Peki Google ne zaman dizine ekler?

Web sitenizi kurdunuz, yazılım olarak web siteniz normal düzeyde çalıştı, web sitenize; alakalı, özgün ve kullanıcıya değer katan içerikler eklediniz. Bu aşamalar tamamlandıysa, sonrası çok basit. Bir site haritası oluşturun, Google Search Console hesabı açın ve Google’a URL gönderin. Google botları web sitenizi tarayacak ve zamanla sizin sayfalarınız da dizine eklenecektir.

Birinci Sıraya Gelebilir misiniz?

Google, sizin sayfalarınızı dizine eklemeyi ya da alakalı anahtar kelimelerde birinci sırada olmanızı garanti etmez. Tabi bu durum imkânsız da değildir. Doğru arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile birlikte, sıralamalarda yükseldiğinizi göreceksiniz.

Sabırlı Olun:

Özellikle yeni bir web siteniz varsa sabırlı olmalı ve doğru çalışmalara devam etmelisiniz. Henüz yeni olan web sitelerini, Google hemen dizinine eklemeyebilir. Bu durumda stres yaparak, doğal çalışmayı bırakıp agresif çalışmalar yapmamalısınız. Siz gerekli şartları sağladığınız sürece, Google sizin sayfalarınızı indeksler. Burada dikkat edeceğiniz, yazılımınızın doğru çalışması, kullanıcıların web sitenizde sorun yaşamadan dolaşabilmesi, içeriklerinizin kullanıcıya değer katan biçimde ve özgün olması, içeriklerinizin web siteniz ile alakalı olması gibi konulardır.

Sayfanızdaki her şeyi değiştirmeniz ya da yazılımı yeniden yaptırmanız gibi durumlar, anında fayda sağlamaz. Yazılım değişikliklerinde de Google bir süre tarama yapmayabilir.

Dizine Eklenme Hatalarına Dikkat:

Web siteniz dizine eklenmiyorsa, hatalarınıza dikkat etmelisiniz. Burada Google Search Console uyarılarını sürekli olarak takip etmelisiniz. Web sitenizin tasarımında ve yazılımında bulunan yanlışlardan dolayı, dizine eklenme konusunda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Web sitenizin, Google Web Yöneticisi Yönergelerine uygun olduğundan emin olmalısınız.

Web siteniz farklı bir sunucuya taşındıysa, bu durumda da yönergeleri uygulamalısınız. Site taşıma ile ilgili yönergelere dikkat etmelisiniz. Yoksa aramalarda gerileyebilirsiniz.

Bununla birlikte, yinelenen içerikler, URL parametrelerinde yapılan yanlışlar, kopyala yapıştır içerikler gibi durumlar, size taranma ve dizine eklenme konusunda sorun yaşatabilir.

Profesyonel Destek Alma:

Eğer web sitenizde bir sorun olduğunu ve sayfalarınızın dizine eklenmediğinizi düşünüyorsanız, iletişim kanallarımız aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın