Arama Motorları Gözünde İyi Duruma Gelmek

Arama Motorları Gözünde İyi Duruma Gelmek

Arama Motorları Gözünde İyi Duruma Gelmek

Arama Motorları Gözünde İyi Duruma Gelmek

SEO yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) aslında arama motorlarının gözünde iyi duruma gelmek ile ilişkilidir. Arama motorları algoritmaları, sizin web sitenizin kullanıcı dostu olup olmadığını birçok parametre ile belirler. Sizler web sitenizi arama motorlarının sizden beklentilerine uygun hale getirirseniz, arama sorgularında üst sıralarda çıkabilirsiniz.

Arama Motorları Ne İster?

Arama motorları, özellikle Google arama motoru, web sitesi sahipleri için çok önemlidir. Alakalı anahtar kelime aramalarında, en üstte gelmek istenilir. Peki arama motorları (özellikle google) ne ister? Bunu birkaç madde ile özetleyecek olursak:

  • Kullanıcı dostu bir tasarım.
  • Mobil kullanılabilirlik. Yani web sitenize gelen bir kullanıcı, mobilde sitenizi rahatlıkla gezebilmeli. Tıklama alanları rahat kullanılabilir olmalı ve yazılar okunulabilir olmalıdır.
  • Alakalı içerikler olmalıdır. Kullanıcıya değer katan içerikler girmelisiniz. Arama sorgusu yapan kullanıcı, başlıkta aradığı içeriği gördüğünü düşünüp sizin web sitenize geldiği zaman, aradığını bulmalıdır. Eğer içerik alakasız ise kullanıcı hızlı bir şekilde sitenizden çıkar ve bu durum SEO açısından olumsuzdur.
  • Hızlı açılan sayfalar. Kullanıcı web sitenizde gezinirken, sayfalar hızlı açılmalıdır.
  • Optimize edilmiş kodlar. Web sitenizin javascript, html, css gibi kodları, optimize edilmelidir.

Yukarıda verdiğimiz maddeler, arama motorlarının sizden bazı beklentileridir. Bunun dışında SSL sertifikası gibi farklı olarak sitenizin değerini olumlu etkileyecek parametreler de vardır.

Web sitenizin, arama motorları gözünde iyi bir duruma gelmesini istiyor fakat işe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, sizler için çözüm ortağı olabiliriz. Detaylı bilgi için iletişim kanallarımız aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın