QR Kod ile Menü Oluşturmak

QR Kod ile Menü Oluşturmak

QR Kod ile Menü Oluşturmak

QR Kod ile Menü Oluşturmak

QR kod menü oluşturmak son yıllarda çok popüler oldu. Kafeye, restorana, bar ya da otele gelen müşteriler, masada duran QR kodu, akıllı mobil cihazları ile okutarak, dijital olarak menüye ulaşabiliyor. Bu işletmeler açısından da, müşteriler açısından da olumlu oldu. Fiyat güncellemeleri ya da menüde olduğu halde o an mevcut olmayan ürünler, dijital menülerde çok daha rahat bir şekilde güncellenebiliyor. Müşteri de tam olarak o an bulunan ürünleri rahatlıkla görebiliyor. Ayrıca pandeminin getirdiği bir durum olan, yani pandemi ile birlikte daha da hassas hale gelen, çok sayıda kişinin temas ettiği bir menüye müşteri temas etmemiş oluyor.

QR Kod Hakkında:

QR kodlar, son yıllarda birçok yerde karşımıza çıkmaya başladı. Düğün davetiyesinde adresin qr kod olarak verilmesinden, billboardlarda gördüğümüz reklamlarda bulunan qr kodlara kadar, restoranlarda bulunan qr kodlu menülere kadar, birçok alanda kullanılıyor.

İşletmeler son yıllarda qr kod sistemini daha fazla tercih edebiliyor. Akıllı telefonlar ile qr kodlar rahatlıkla okunulup o web sistemine ya da uygulamaya ulaşılabiliyor.

QR kod, açılım olarak, Quick Response, yani Çabuk Tepki anlamına geliyor. QR kod teknik olarak çok fazla veri saklayabilir. QR kodu kullanıcı okutunca hemen platforma ulaşabildiği için, qr kod adı da buradan geliyor.

QR kodlar barkod sistemine benzerler fakat çok daha fazla gelişmiştir. Klasik barkod ile tek yönlü okuma yapılabilir. Okumalar yukarıdan aşağı doğru yapılabilir. Barkodlar bu sebepten dolayı az veri depolayabilirken, qr kod sisteminde durum iki boyutludur. Sağdan sola doğru da okuma yapılabilir. QR kodlar bundan dolayı çok fazla veri depolayabiliyor.

QR kod sisteminin çok fazla teknik detayı da var. QR kodların okutulması, yazdırılması gibi durumlar çok basittir. Bu sebepler de qr kodun avantajlarını beraberinde getirmektedir.

QR kod ile menü işlemleri gibi hizmetler için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimize, web sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Blog

Reklam Ajansı

Reklam ve tasarım sektöründe dijital reklam ajansı olarak hizmet...

Web Tasarımı

Web Tasarımı Tasarım ile ilgili fikirlerin estetik çizgiler kull...

Seo Nedir?

SEO, açılım olarak Search Engine Optimization yani arama motoru opti...

Kartvizit

Kartvizit Kişilerin veya kurumların kendini tanıtmak amacı ile hazırlanan...

Afyon Web Tasarım

Afyon Web Tasarım Afyon Web Tasarım ve Web Programlama Afyon şehrinde web...

Ağrı Web Tasarım

Ağrı Web Tasarım Ağrı Web Tasarım ve Web Programlama Ağrı şehrinde web si...

Hemen Arayın Whatsapp'tan Yazın